Saç Ekimini Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir ?

Saç ekimi , günümüzde saç dökülmenin tedavisinde oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Saç ekimi hakkında doğru bilgilendirme, plan ve uygulama ile ömür boyu sağlıklı saçlar kavuşmanızı sağlayacaktır.

Hayatınızı etkileyecek oldukça önemli bir operasyon olan saç ekimine ilk aşama karar vermektir. Birey saç ektirmeye karar verdiğinde doğal olarak bir çok kaynaktan bilgi almaya çalışacaktır.  İlerleyen teknoloji sayesinde bir tuşla istediğiniz her konu hakkında bilgi alabilmektesiniz. Doğru ve bilinçli şekilde kullanıldığında gerçekten işe yarayan internet bilinçsiz ve yanlış bilgiler ile dolduğunda ne olduğu belli olmayan bilgileri de barındırmaktadır. Söz konusu sağlık ise internete pek fazla güvenmemenizi gerekli bilgileri bilimsel kurumlardan almanızı tavsiye ederiz.

  • Saç ekimi geçiçi bir tedavi yöntemidir:

 

Bu konu hakkında doğru bilinen yanlışların ilk başında saç ekiminin kalıcı değil geçici bir yöntem olduğudur. Dökülen saçların yerine ekilen saçlar donör bölge diye adlandırdığımız ense kısmından alınmaktadır. Ensede ki saç fölikülleri DHT hormonundan etkilenmediği için saç dökülmesine karşı oldukça dayanıklıdır. Ekilecek saç kökleri donör alandan yani saçların dökülmeye dirençli bölgesinden alındığından dolayı ileri ki yıllarda saçlarınız yine dökülmeye karşı dirençli olacaktır. Saç ekimi işleminden 2-4 hafta sonra saçların şok dökülmesi evresi vardır. Bu evre çok normaldir çünkü yeni gelecek saçlar için gerekli alanın açılmasını sağlamaktadır.

  • Saç ekimini sadece erkekler yaptırabilir:

 

Saç ekimi denince akıllara daha çok erkekler gelmektedir. Günümüzde her gün daha çok gelişen tedavi seçeneklerinden saç ekimi kadınlar içinde doğru bir seçim haline gelmiştir. Hatta yapılan istatistiklere göre dünyada saç ekimi yaptıranların %15'ini kadınlar oluşturmaktadır. Kadınlar çoğunlukla saç yoğunluğunu arttırmak için saç ekimi yaptırmaktadır.

  • Saç ekimi acı veren bir tedavi yöntemidir:

 

Saç ekimi son 10 yılda fazlasıyla gelişmiş ve dünya genelinde uygulanan bir operasyondur. FUE teknolojisi ile gerçekleşmektedir. FUE saç ekimi ile elde edilen başarılı ve doğal sonuçlar ile birlikte hastanın hiç acı hissetmemesini ve rahat olması sağlanmaktadır. Saç ekiminde geliştirilen iğnesiz , ağrısız ve acısız lokal anestezi sistemi ile hastalar hiçbir şekilde acı hissetmeden saç ekimi yaptırabilmektedir.

  • Yaşı ilerleyen kişilere saç ekimi yapılması uygun değildir:

 

Saç ekimine karşı olan önyargılardan bir diğeri ise yaşı ilerleyen kişilere saç ekimi yapılmamasıdır. Saç ekimi yaptıracak kişinin ense bölgesinde yeterli ve sağlıklı saçlara sahip olması gerekir. Bireyin saç ekimine uygun olup olmadığını anlamak için saç dökülmesinin paterni ölçülmektedir. Günümüzde en sık görülen saç dökülme çeşidi erkek tipi saç dökülmesidir. Fakat bu dökülme hızının 35-40'lı yaşlarda yavaşladığı bilinmektedir. Bu yaş aralığının altındaki bireyler tabikide saç ekimi yaptırabilmektedir fakat saçlarının dökülmeye devam edebiliceği ve ileride 2. ve 3. seanslara ihtiyaç duyulacağı belirtilmektedir.

  • Saç ekimi yaptıranlar sonucunu hemen görebilir:

 

Her işlemde olduğu gibi saç ekim işlmende de anında sonuç görmek mümkün değildir. Saç ekimi sonrasında iyileşme ve saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi yaklaşık 12 ay kadar zamanda gerçekleşmektedir. Saç ekim işlemi yaptıran bireylerin çoğu işlemden 2-3 hafta sonra saçlarında şok dökülme diye adlandırdığımız bir dökülme ile karşılaştıklarını söylerler. Fakat korkulacak bir durum yoktur yeni çıkacak saçlara yer açılması için bu dökülmelerin olması çok normal bir durumdur. 2-2.5 ay içerisinde saçlar normal büyüme döngüsüne girecektir. İşlemin 9. ayından itibaren saçlar artık kendi saçınızla birleşip doğal bir görünüme kavuşacaktır.

  • Saç ekimi pahalı bir tedavi yöntemidir:

 

Saç dökülmesi yaşayan çoğ u birey saç ekimine başvurmaktadır. Saç protezleri yada peruklara harcanan masraflar ve bunların bakım masrafları düşüldüğünde saç ekimi gibi kalıcı bir tedavinin fiyatı bunlara göre daha uygun olacaktır.

  • Başka bir kişiden alınan saç kökleri ile saç ekimi yapılmaktadır:

 

Saç ekimi hakkında karşımıza çıkan en çok doğru bilinen yanlışlardandır. Saç ekiminin en önemli unsuru ekilecek saçların kişinin kendine ait olmasıdır. Donör bölge olarak adlandırdığımız enseden alınan dökülmeye dirençli bölgeden alınan saç kökleri dökülen alana eklenmektedir. Böylelikle saç kökleri kişinin kendisine ait olduğunu anlayıp ekildiği bölgeye alındığı bölgenin bütün özelliklerini taşıyarak büyüme sağlamaktadır.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)