Popo Yağ Enjeksiyonu

Güzellik değişkenlik gösterse dahi fakat popo güzelliği genel olarak tercih edilen tarifleri bulunmaktadır. Popo kalçalar ile orantılı büyüklükte olması için yandan bakıldığında düzensiz ve yeterli düzeyde olmaması nedeniyle sorun oluşturabilmektedir.

Belirgin olan kalçalar pürüzsüz yuvarlak görünümde olması normal halidir. Gereksinime göre farklı yöntemler kullanılarak popo şekillenir.

Popo Yağ Enjeksiyonu

Popo Estetiğini Kimler Yaptırmak İster Ve Hangi Teknikler Kullanılır?

Zayıf ve düz popolu kadınlar popolarının genel olarak pantolon giyilmesi halinde daha belirğin olmasını istemektedir. Zayıf kişilerde yeterli yağ olmamasından dolayı yeterli yağı elde etmek mümkün olmamasından dolayı silikon ile şekillendirilmektedir. Ciddi kilo kaybı ya da alan kişiler popo bölgesinde düzleşme nedeni ile rahatsızlık duymaktadır. Karın, kalça ve bacak içi gibi alanlarda deri de sarkma ile beraber olan bu durumda bütün bölgeler aynı anda gerilir. İzler bel kısmında ve bikini bölgesinde gizlenir. Bazı zamanlar ise genetik nedenlerden dolayı poponun bel ile olan bölgesi geniş olmaktadır. Popo  yandan bakıldığında çok belirsiz olmaktadır. ancak kalçalarda yeteri kadar yağ bulunmaktadır. Kalçalardan alınan yağlar ile poponun şekillenmesi sağlanabilmektedir.

Dikiş İle Popo Kaldırılır Mı?

Bazı doktorlar tarafından gerçekleşen popo dikiş ile ilk ödeminde etkisi ile popoda belirginleşme olurken 3 ay gibi süre içerisinde tekrar eski haline dönmektedir. Oturma ve yatma gibi hareketlerde bu etkinin uzun kalmasını önlemektedir.

Silikon Popo Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her iki popo yarısının birleştiği kısımda uygulanan kesi ile popo kası fasyasının altında her iki popo yarsında cep oluşmaktadır. Bu ceplere ise silikon protezler yerleşir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha sert olmaktadır. O nedenle ameliyat sonrasında erken dönemde oturma ve kalkma sıkıntılı olmaktadır. Cerrahi kesilerde iltihap riski de yer almaktadır. Popo kaldırma ameliyatı olan kişiler mutlaka hijyene dikkat etmelidir. Aynı zamanda güçlü ameliyatlar ile enfeksiyon önlenmeye çalışılmalıdır. Tüm protezler uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularında sınırlanmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. 3 veya 5 saat arası sürmektedir.  Bu protez olması yerine yağ enjeksiyonları daha fazla yarar sağlamaktadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Şekillendirme Kalıcı Mı?

Doğal ve daha fazla tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık olarak 1-1.5 sene sonrası yağ dokusunun bir kısmı kaybedilmektedir. Ancak rezerv bulunuyorsa tekrar aynı işlem tekrar edilebilmektedir.

Son dönemlerde yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalar ile geliştirilen teknikler sayesinde yağ hücrelerinin kalıcı olma ihtimalleri arttırılmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma ameliyatı genel anesteji altında yapılmakta ve süresi 1 ve 1.5 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse ile gezilmesi gerekmektedir.

Dolgu İle Popo Büyütme

Estetik teknolojisi giderek yükselen bir ivme kazanmaktadır. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale gelmiştir. Popo bölgesinin de yuvarlak olması ve şekillenmesi için bu dolgudan yararlanılmaktadır. Son dönemlerde yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popo yanlara ya da arkaya doğru büyüyerek güzel şekil verilebilmektedir. Memeler de istenen dolgunluk kıvrımlı bir vücuda sahip olunabilmektedir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanabilmektedir?

Yağ enjeksiyonu birçok kişiye uygulanabilmekte ve bu noktada yağ enjeksiyonu yaptırmak isteyen uzman bir elastik cerrahiye giderek tüm ayrıntıları ile durum değerlendirilerek o şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Genetik sebeplerden düşük ya da sarma yaşayan kişilerde bu yönteme başvurmalıdır. Fakat burada ameliyat uygun yağ ve dokusu bulunan kişilere gerçekleştirilmektedir. Vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmayan kişilerde bu yönteme başvurmak yanlış olmaktadır. Bunun kararını ancak uzman doktorlar verebilmektedir. Hiç iz kalmayacak şekilde operasyonlar sayesinde büyütme, dikleştirme, şekil bozukluğu üzerine şikayeti bulunan yağ enjekjiyonu tercih edebilmektedir. Hiç iz bulunmadan yapılan operasyonlar sayesinde bu yöntem üzerinde operasyon geçirildiği asla belli olmamaktadır. Kişi tam olarak iyileştiğinde popo yapısının oturması ortalama olarak 6 ayı bulsa dahi ilk ayın yarısı sonuç görülebilmektedir. Ameliyat sonrası 10 gün direk olarak oturmak yasak olmak da bir ayın sonunda ise kişi günlük hayatına dönebilmektedir.

Popo Büyütme Ameliyatlarında Uygunluk Var Mıdır?

Popo büyütme ameliyatlarında hastanın popo yapısının uygun olması gerekmektedir. Popoya yağ enjeksiyonu yaptırmak için yağ dokusunun ölçümleri yapılmaktadır. Sınırlı sayıda olması istenilen ölçüye ulaşılmasını engellemektedir. Yap dokusu az olan kişiler popo dikleşme uygulaması daha doğru kararda olmaktadır. Bunun sonrasında silikonlar üzerinden popo estetiğine imkan verilmektedir. Yapılan testler sonucunda hangi uygulama uygulanacağına karar verilebilmektedir. Aşırı sarkıklık vücutlarda ya da zayıf kişilerde popo estetiği uygun olmamaktadır. Yapılan enjeksiyonlar da kalıcılık seviyesi %60 ve %70 olmaktadır. Bu yağ dokuları vücudun ya da poponun kendi yağı ile bütünleşmektedir. Bunun için alınan yağ dokularına yer verildiğini belirtmek gerekmektedir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılmakta?

Genel anestezi altında 2 ve 3 saat sürmekte ve yağ dokularının alınması sağlanmaktadır. Bunun için özel kanüllerin ve aracıların kullanılması gerekmektedir. Travmatize olmadan alınması gereken yağ dokuları enjeksiyona uygun hale getirilmektedir. İşlemlerin devam etmesi için popo bölgesine özel planlamalar yapılmaktadır. Yine bu planlamaya bağlı popoya yağ dokularının katmanlı olacak halde şekil verilmesi mümkün olmaktadır. Yine enjeksiyon işlemlerinde de özel kanüllerin kullanımlarına özen gösterilmektedir. Katmanları olarak verilen yağ dokuları sayesinde istenilen kıvrımın ortaya çıkması kolay olmaktadır. Yağ dokularının tutunması açısından katmanlı enjeksiyon uygulamalarına yer verilmektedir. Popoya yağ enjeksiyonu işlemi kısa süre içerisinde sona ermektedir.

Popoya Enjekte Uygulanırsa İz Kalır Mı?

Yağ dokularının kişiden kaynaklı olarak alınması başta tutunması için fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra erimesi ise mümkün olmamaktadır. En baştan söylenmesi üzerine kalıcılık ise %60 ve %70 içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda vücuttan alınan yağ dokularının zamanla erimesi de söz konusu dahi olmamaktadır. Kendi yağı olmasından kaynaklı tutunan uzun süreli muhafaza edilmesi söz konusu olabilmektedir. Yağlar üzerinde enjekte işleminin de tekrarı bulunmaktadır. İsteyen kişiler belirli aralarla uygulamaların yenilenmesi mümkün olmaktadır.

Popo Yağ Enjekte İşlemi Nasıl Yapılır ?

Vücut kıvrımlarının içerisinde yararlanarak uygulamaya yer verilmektedir. O nedenle de popoya yağ enjeksiyonu işlemlerinde izin meydana gelmesi söz konusu da olmamaktadır. O nedenle 1-2 mm kadar kalınlığa sahip olan ince kanüller kullanımları baş göstermektedir. Kanüller ince giriş deliklerinden girmesinden dolayı izin kalmaması mümkündür. Vücut kıvrımlarında gizlemeler de mümkün olmaktadır. Sonuç olarak uygulamalar vücutta herhangi bir iz kalmayacak ve hem lokal hem de anestezi üzerinden ilerlemeler mümkün olmaktadır.

Popo Ne Kadar Büyür Sınır Var Mı?

Yağ dokuları sayesinde hem kadınlar hem de erkekler istedikleri popoya ulaşabilmektedir. Üstelik kıvrımlar içerisinde belirli bölgelerde yağ alınarak daha sağlıklı yanı sıra hoş bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelmektedir. Yağ enjeksiyonları için ortalama olarak 200 ve 300 cc kadar doku yer almaktadır. Toplam ise bu değerler her iki taraf için 500 ve 700 cc arasında olabilmektedir. Dokular en fazla %70 kadar bulunabilmektedir. Tekrarlamalar halinde bu oranlarında artması ve daha fazla büyüme söz konusu olabilmektedir. Fakat en baştan da söylenmesi üzerine bu oranın artması ve sonucunda daha fazla vücut hatları ve yağ dokuları sınırları da bulunmaktadır. O nedenle kişiye özel olarak popo estetiği yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında 10 gün kadar mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Sonra ise günlük yaşama devam edilebilmektedir.

Popo Yağ Enjeksiyonu Sıkça Sorulan Sorular
Yağ Enjeksiyonu Zarar Verir Mi?

Yağ enjeksiyonu son dönemlerde çok fazla tercih edilmektedir. Herhangi bir zarar kesinlikle vermemektedir.

Protez Mi Yoksa Yağ Enjeksiyonu Mu?

Protezler herkes için uygun olmaması nedeniyle mutlaka yağ enjeksiyonlarının tercih edilmesi yeterli olmaktadır.

Yağ dokum İle Uyum Sağlamaz İse Ne Yapılmalı?

Kişinin kendi yağ dokusu ile uyum sağlamazsa ne yapılması gerekli gibi soru işaretlerinde çözüm bulunabilmesi için rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çünkü kişinin kendi yağları kullanılmaktadır.

Bu Yöntem Herkese Uygulanabilir Mi?

Bu yöntem rahatlıkla herkes tarafından uygulanabilmektedir. Kendi yağ dokusu bulunmayan kişilere protez önerilmektedir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Ameliyatta genel anestezi yapılmakta ve 2 ya da 3 saat sürmektedir.

Popoya Enjekte Uygulandığında Herhangi İz Kalır Mı?

Herhangi bir iz kesinlikle kalmamakta ve kısa süre içerisinde operasyon bitmektedir.

Uygulama Tekrarlanır Mı?

Uygulama istenmesi dahilinde tekrar operasyon geçirmek mümkündür.

Operasyon Sonrası Ne Kadar Süre Sonra Günlük Hayata Dönülür?

En fazla 10 gün sonra günlük hayata tekrar dönülebilmektedir.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...