Popo Yağ Enjeksiyonu

Dolgun ve fit kalçaya sahip olmayan kadınlar daha estetik bir görünüm kazanmak için popo yağ enjeksiyonu yaptırmak isterler. Sadece ince kanüller yardımıyla herhangi bir kesi atılmadan bölgeye yağ enjekte edilerek gerçekleştirilen popo yağ enjeksiyonu uygulaması, bu yönüyle de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen popo büyütme estetiği arasında yer alır.

Popo Yağ Enjeksiyonu

Popo Estetiğini Kimler Yaptırmak İster Ve Hangi Teknikler Kullanılır?

Zayıf ve düz popolu kadınlar popolarının pantolon giyilmesi halinde daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerde yeterli yağ olmamasından dolayı yeterli yağı elde etmek mümkün olmadığından silikon ile şekillendirilmektedir. Ciddi kilo kaybı yaşayan kişiler popo bölgesinde düzleşme nedeni ile rahatsızlık duyarlar.

Karın, kalça ve bacak içi gibi alanlarda deride sarkma ile beraber olan bu durumda bütün bölgeler aynı anda gerilir. İzler bel kısmında ve bikini bölgesinde gizlenir. Bazı zamanlar ise genetik nedenlerden dolayı poponun bel ile olan bölgesi geniş olmaktadır. Popo yandan bakıldığında çok belirsiz olmaktadır. Ancak kalçalarda yeteri kadar yağ bulunmaktadır. Kalçalardan alınan yağlar ile poponun şekillenmesi sağlanabilmektedir.

Popo Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her iki popo yanağının birleştiği kısımdan uygulanan kesi ile popo kası fasyasının altında her iki popo yanağında cep oluşur. Bu ceplere ise silikon protezler yerleşir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha sert olmaktadır. O nedenle ameliyat sonrasında erken dönemde oturma ve kalkma sıkıntılı olmaktadır.

Cerrahi kesilerde iltihap riski de yer almaktadır. Popo kaldırma ameliyatı olan kişiler mutlaka hijyene dikkat etmelidir. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularında sınırlanmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu operasyon yaklaşık 3 veya 5 saat arası sürmektedir.

Doğal ve daha fazla tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık olarak 1-1.5 sene sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilmektedir. Ancak aynı işlem tekrar uygulanabilmektedir.

Son dönemlerde yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalar ile geliştirilen teknikler sayesinde yağ hücrelerinin kalıcı olma ihtimalleri artırılmıştır.

Yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1 ila 1.5 saat arasında sürmektedir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse ile gezilmesi gerekmektedir.

Dolgu İle Popo Büyütme

Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale gelmiştir. Popo bölgesinin de yuvarlak olması ve şekillenmesi için bu dolgudan yararlanılmaktadır. Son dönemlerde yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popo yanlara ya da arkaya doğru büyüyerek güzel şekil verilebilmektedir. Memelere de yağ enjeksiyonu uygulaması yapılabilmektedir ve istenen dolgunluk verilerek kıvrımlı bir vücuda sahip olunabilmektedir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu birçok kişiye uygulanabilmekte ve bu noktada yağ enjeksiyonu yaptırmak isteyen uzman bir estetik cerrahiye giderek tüm ayrıntıları ile durum değerlendirilerek o şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.

Genetik sebeplerden düşük ya da sarkma yaşayan kişiler de bu yönteme başvurmalıdır. Fakat burada ameliyat uygun yağ ve dokusu bulunan kişilere gerçekleştirilmektedir. Vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmayan kişilerin bu yönteme başvurması sakıncalı olabilir. Bunun kararını ancak uzman doktorlar verebilmektedir.

Hiç iz kalmayacak şekilde uygulanan operasyonlar sayesinde büyütme, dikleştirme, şekil bozukluğu üzerine şikâyeti bulunanlar yağ enjeksiyonu işlemini tercih edebilmektedir. Hiç iz bulunmadan yapılan operasyonlar sayesinde bu yöntem üzerinde operasyon geçirildiği asla belli olmaz.

Kişi tam olarak iyileştiğinde popo yapısının oturması ortalama olarak 6 ayı bulsa dahi ilk ayın yarısından itibaren sonuç görülebilmektedir. Ameliyat sonrası 10 gün direkt olarak oturmak yasak olsa da bir ayın sonunda ise kişi günlük hayatına dönebilmektedir.

Popo Büyütme Ameliyatı İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Popo büyütme ameliyatlarında hastanın popo yapısının uygun olması gerekmektedir. Popoya yağ enjeksiyonu yaptırmak için yağ dokusunun ölçümleri yapılır. Sınırlı sayıda olması istenilen ölçüye ulaşılmasını engellemektedir. Yağ dokusu az olan kişiler için popo dikleştirme uygulaması daha doğru bir karar olur.

Yapılan testler sonucunda hangi uygulama yapılacağına karar verilebilmektedir. Aşırı sarkıklığa sahip vücutlarda ya da zayıf kişilerde popo estetiği uygun olmaz. Yapılan enjeksiyonlar da kalıcılık seviyesi %60 ve %70 olmaktadır. Bu yağ dokuları vücudun ya da poponun kendi yağı ile bütünleşmektedir. Bunun için alınan yağ dokularına yer verildiğini belirtmek gerekmektedir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Popo yağ enjeksiyonu uygulaması genel anestezi altında 2 ve 3 saat sürer ve yağ dokularının alınması sağlanır. Bunun için özel kanüllerin ve aracıların kullanılması gerekmektedir. Travmatize olmadan alınması gereken yağ dokuları enjeksiyona uygun hale getirilmektedir.

İşlemlerin devam etmesi için popo bölgesine özel planlamalar yapılmaktadır. Yine bu planlamaya bağlı popoya yağ dokularının katmanlı olacak halde şekil verilmesi mümkün olmaktadır. Yine enjeksiyon işlemlerinde de özel kanüllerin kullanımlarına özen gösterilmektedir. Katman olarak verilen yağ dokuları sayesinde istenilen kıvrımın ortaya çıkması kolay olmaktadır.

Popoya Enjekte Uygulanırsa İz Kalır Mı?

Yağ dokularının kişiden kaynaklı olarak alınması başta tutunması için fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra erimesi ise mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda vücuttan alınan yağ dokularının zamanla erimesi de söz konusu dahi olmamaktadır. Kendi yağı olmasından kaynaklı tutunan uzun süreli muhafaza edilmesi söz konusu olabilmektedir. Yağlar üzerinde enjekte işleminin de tekrarı yapılabilir. İsteyen kişiler belirli aralarla uygulamaların yenilenmesini talep edebilirler.

Popo Yağ Enjeksiyonu
Popo Ne Kadar Büyütülebilir?

Yağ dokuları sayesinde hem kadınlar hem de erkekler istedikleri popoya ulaşabilmektedir. Üstelik kıvrımlar içerisinde belirli bölgelerden yağ alınarak daha sağlıklı ve hoş bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Yağ enjeksiyonları için ortalama olarak 200 ve 300 cc kadar doku yer almaktadır. Toplamda ise bu değerler her iki taraf için 500 ve 700 cc arasında olabilmektedir. Dokular en fazla %70 kadar bulunabilmektedir.

Tekrarlamalar halinde bu oranlarında artması ve daha fazla büyüme söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oranın artması ve sonucunda daha fazla vücut hatları ve yağ dokularının da sınırı vardır. Bu yüzden kişiye özel olarak popo estetiği yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında 10 gün içinde mutlaka doktorların tavsiyelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Popo Yağ Enjeksiyonu Sıkça Sorulan Sorular
Yağ enjeksiyonu zararlı mıdır?

Yağ enjeksiyonunun vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Protez mi, yağ enjeksiyonu mu?

Protezler herkes için uygun olmayabilir. Ancak yağ enjeksiyonuyla da istediğiniz görünüme kavuşabilmeniz mümkündür.

Popo yağ enjeksiyonu herkese uygulanabilir mi?

Popo yağ enjeksiyonu her hastaya uygulanabilmektedir. Kendi yağ dokusu bulunmayan kişilere ise protez önerilmektedir.

Popoya enjekte işlemi uygulandığında herhangi bir iz kalır mı?

Popoya enjekte işlemi uygulandıktan sonra herhangi bir iz kalmamaktadır.

Popo yağ enjeksiyonu tekrarlanabilir bir işlem midir?

Popo yağ enjeksiyonu tekrarlanabilir bir  işlemdir.

Popo yağ enjeksiyonu işleminden sonra günlük yaşama ne zaman devam ediliebilir?

En fazla 10 gün sonra günlük hayata tekrar dönülebilmektedir.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...