Piezo Burun Ameliyatı

Piezo Burun Ameliyatı

Çeşitli nedenlere bağlı olarak burundaki şekil bozukluğundan kaynaklanan kötü görünümü gidermek, nefes darlığına sebebiyet veren burun kemiği eğriliklerini düzeltmek ya da travmatik durumlardan ötürü şekli bozulan burnu düzeltmek için gerçekleştirilen operasyonlara burun ameliyatları denir. Genel olarak operasyonlar burun kemiğinin kırılması ya da tıraşlanması tekniğiyle gerçekleştirilmekle birlikte son zamanlarda geliştirilen Piezo ile kemik şekillendirme işlemi ultrasonik ses dalgaları aracılığıyla gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Böylece estetik işlem gören hastalar işlem bitiminde ağrı ya da şişlik gibi sorunları en az seviyede yaşayabilmektedirler. Piezo burun ameliyatı; burundaki yumuşak dokulara, burun içi damarları ve sinirlere zarar vermeden gerçekleştirilir. Bu işlemi gerçekleştirirken kullanılan cihaza ise Piezo ismi verilmektedir.

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Teknolojik olanakların gelişmesi estetik sektöründe de birbirinden yeni tekniklerin kullanılmasını olanaklı hale getirmiştir. Öyle ki geliştirilen teknolojik olanaklar sayesinde hastalar estetik operasyon sürecin de sonrasında daha az acı ve ağrı hissetmektedirler. Son zamanlarda hemen herkesin ilgi gösterdiği ve burun estetiğinde en yeni yöntemlerden biri olan Piezo ’da ultrasonik dalgaların kullanılması yöntemiyle burun kemiğine istenilen formun verilmesini sağlayan bir yöntem olmuştur. Piezo tekniği geliştirilmeden önce bilindiği gibi burun estetikleri, burun kemiğinin kırılması yöntemiyle gerçekleştiriliyordu. Bu da hem ameliyat sürecinin hem de ameliyat sonrasındaki sürecin daha ağır ve ağrılı olmasına sebebiyet vermekle birlikte, şişlik ve morluk oluşma oranını da arttırmaktaydı. Piezo tekniğinde ise operasyon esnasında ve operasyon bitiminde ağrı, şişlik ve diğer yan etkilerin hissedilmesi en az düzeydedir.

Piezo Burun Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Piezo burun estetiği profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle de mutlaka alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Elbette ki Piezo yöntemini her estetik merkezi yapamadığı gibi gerçekleştirilen operasyon herkes için de uygun olmayacaktır. Peki Piezo burun estetiği kimler yaptırabilir? Piezo burun estetiği kimler için uygun?
  • Kemerli bir burun yapısına sahip olan kişiler,
  • Burun delikleri olması gerekenden çok daha geniş olanlar,
  • Burnun doğuştan yamuk olması,
  • Dar burun delikleri ve kemik problemleri nedeniyle nefes almakta güçlük çekenler,
  • Burnu yüzüne göre çok daha iri ya da çok daha küçük olanlar,
Tüm bu sağlık sorunlarının dışında tamamen estetik görünüm yakalamak odaklı da Piezo yöntemi tercih edilmektedir. Ancak işlem gerçekleştirilmeden önce mutlaka bir doktor kontrolünden geçilmesi şarttır.

Neden Piezo Burun Estetiğini Tercih Etmelisiniz?

Piezo burun estetiği günümüzde neredeyse tüm estetik merkezlerinde uygulanabilen bir işlemdir. Elbette ki burun içi ya da dışında meydana gelen çeşitli sorunların giderilmesinde birbirinden farklı operasyon teknikleri de bulunuyor. Ancak ağrısız ve sızısız işlem için genel olarak Piezo burun estetiği yöntemi tercih edilmektedir. Peki başka neden piezo burun estetiğini tercih etmelisiniz?
  • Nefes almaya engel sorunların giderilmesinde en geçerli yöntemlerden biridir.
  • Uygulama üst düzey teknolojik olanaklar kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrasında hasta kendini çok daha rahat hisseder. Ağrı, acı ve şişlik gibi durumlar minimumdur.
  • Klasik burun ameliyatlarına kırılma işlemi söz konusudur. Bu da göz altı bölgesinde şişlik ve morarma meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Piezo tekniğinde ise hastalar 1 gün dinlenir ve sonrasın günlük rutinlerine kolaylıkla geri döner.
Piezo burun estetiği olmanın bir diğer önemli avantajı ise klasik burun ameliyatlarına göre çok daha ekonomik ve de kısa süren bir işlem olmasıdır. Aynı zamanda hastalar operasyon bitiminde normal yaşamlarına çok daha kısa süre içerisinde dönebilmektedir.

Piezo Burun Estetiği İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piezo burun estetiği oldukça popüler bir operasyondur. Ancak hem uygulama öncesinde hem de uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Genel olarak hekim önerilerine göre hastaların dinlenme süreci boyunca burnunun yüksekte kalmasını sağlaması şarttır. Bu aşamada baş bölgesini yastıkla desteklemek gerekir. Aynı zamanda operasyondan önce ve sonra hastaların mutlaka ilk 1 aylık süreç boyunca sigara ve alkol kullanımına ara vermesi gerekir. İşlem bitiminden sonraki ortalama 1 haftalık süreç boyunca da burun bölgesinin su ile temas ettirilmemesi şarttır. Operasyon esnasında burun deliklerine takılan tamponlar yaklaşık olarak 1 hafta sonunda çıkarılır. Piezo burun estetiği gerçekleştirilen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri de düzenli olarak doktor kontrolüne gidilmesidir. Böylece ameliyat sürecinin çok daha sağlıklı olması kaçınılmaz olacaktır.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği açık bir şekilde uygulanan operasyondur. Ameliyat sonrasında ise süreç çok daha hafif semptomlarla ilerler. Estetik operasyon sonrasında hastaların burun yapısında kalıcı bir değişim meydana gelir. Bu nedenle de hasta ve doktor ilişkisinin çok iyi kurulması gerekir. Piezo burun estetiği fiyatları da klasik burun ameliyatlarına göre çok daha ekonomiktir. Elbette ki belirlenen fiyat listesi de operasyonun gerekliliklerine göre de değişkenlik gösterir. Bu nedenle en net ve doğru bilgiyi işlemi gerçekleştirecek olan kurumlardan almak şarttır.