Estetik Kliniğinin Önemi: Linda Evangelista ve Estetiği

Yapılan plastik cerrahi prosedürlerinin birçoğunun birçok komplikasyon riski vardır ve insanlar bu prosedürleri yaptırmadan önce bu riskleri hesaba katmak zorundadırlar. Her hasta plastik cerrahi işlemleri sırasında veya sonrasında bu komplikasyonların yaşanmamasını ister. Bu hastaların bir kısmı ihtimalleri tam olarak bilmeden ameliyatlarını yaptırırken, bir kısmı işler ters giderse başlarına ne geleceğini bilemezler ve Linda Evangelista da o insanlardan biridir.

Linda Evangelista ve estetiği, o dönemde belirli ve oldukça yeni bir işlemle vücudunun belirli bölgelerindeki yağları yok etmek amacıyla yaptırdığı işlemler nedeniyle korkunç komplikasyonlar yaşadığı için tartışma konusu oldu. Prosedürle ilgili deneyiminden sonra hayatı hemen yokuş aşağı gitti. Deneyimi bize, plastik cerrahi hastaları için komplikasyon risklerini öğrenmenin ve doğru kliniği seçmenin neden önemli olduğunu anlamanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Linda Evangelista ve estetiği

Linda Evangelista kimdir?

1990'ların en iyi süper modellerinden biri, 10 Mayıs 1965 doğumlu Kanadalı Linda Evangelista'dır. 700'den fazla dergi kapağında yer aldı ve tüm zamanların en başarılı ve etkili modellerinden biri olarak kabul edildi. Evangelista en çok Steven Meisel'in “yaşam boyu ilham kaynağı” olarak tanınır. Evangelista 1984'te Kanada'dan New York'a taşındığında ve Elite Model Management'a katıldığında, modelleme kariyeri resmi olarak zirveye ulaştı. En tanınmış süper modellerden biri oldu ve kariyerinin zirvesindeydi. plastik cerrahi ile ilgili korkunç deneyimini yaşadığında zirveye ulaştı.

Evangelista, Eylül 2021'de neden çalışmayı bıraktığını ve halkın gözünden kaybolduğunu açıkladı. Beş yıl önce cildinin altındaki yağları gidermek için CoolSculpting adı altında bir kozmetik yağ alma ameliyatı olan kriyolipoliz ameliyatı geçirdiğini açıkladı. tam tersi etki yağları uzaklaştırmak yerine paradoksal adipoz hiperplazisi (PAH) denilen duruma yol açtı. Başarısız olan estetik ameliyatından sonra, mankenlik yapmaya devam edemediği için duygusal sıkıntı içindeydi ve gelir kaybı yaşadı. O olaydan beri, Linda Evangelista ve estetiği her zamankinden daha fazla dikkat çekti, çünkü birçok kişi onun yerinde olmak istemedi ve bu komplikasyonun neden olduğunu öğrenmek istedi.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağ dondurma veya CoolSculpting olarak da bilinen Cryolipolysis, soğuk sıcaklıkları kullanarak belirli vücut kısımlarını hedef alan yağ birikintilerini azaltmanın cerrahi olmayan bir yöntemidir. Ameliyat, diyet ve egzersizle geçmeyen küçük yağ ceplerinden veya topaklardan kurtulmak içindir. İşlemin fazla kilolu kişilerde yapılması önerilmez. Crylipoliz onaylıdır ve çene altı, üst kollar, iç ve dış uyluklar, göbek, aşk kolları olarak bilinen kalça/yan kısımlar, sırt üstü, sırt üstü yağlanmaların tedavisinde kullanılabilir.

Prosedür, yağ hücrelerinin, cilt hücreleri gibi diğer hücrelere göre soğuktan zarar görmeye daha açık olduğunun keşfine dayanarak geliştirildi. Yağ hücreleri soğuktan zarar görür. Vücudun yaralanmaya verdiği inflamatuar yanıt, yağ hücrelerinin ölümüne yol açar ve ölü yağ hücrelerini vücuttaki diğer atıklarla birlikte uzaklaştırmak için makrofajlar hasarlı bölgeye saldırır. Bu prosedürün de bazı riskleri vardır ve bu riskler hafif ağrı veya uyuşukluk kadar basit olabilir ve Linda Evangelista'nın yıllardır uğraşmak zorunda kaldığı paradoksal yağ hiperplazisi gibi şiddetli olabilir. Bu ciddi risk, Linda Evangelista ve estetiği nedeniyle dikkat çekti ve insanlar, işlemi doktorların vaat ettiğinden daha tehlikeli ve zararlı olarak görmeye başladı.

Paradoksal Yağ Hiperplazisi Nedir?

CoolSculpting'in bu riski, Linda Evangelista'nın kariyerine devam edememesinin nedeni olmuştur. Kısaca PAH olarak bilinen paradoksal Adipoz Hiperplazi, kriyolipolizden sonra ortaya çıkar. Krilopolizde uygulanan yoğun soğuğa tepki olarak, tedavi edilen bölgedeki yağ büyür ve doğal olmayan görünümlü bir kütle halinde katılaşır. İşlemden sonraki kütle giderek küçülmez; daha ziyade, daha büyük büyür ve tipik olarak çevreleyen dokulardan daha sert gelişir, bazen CoolSculpting aplikatörüne benzer bir "tereyağı çubuğu" görünümü alır ve vücutta doğal olmayan bir görünüm yaratır.

Paradoksal adipoz hiperplazisi (PAH), Linda Evangelista ve estetiği ve ameliyatından sonra olanlar hakkındaki haberlerden sonra ilgi gördü. Onun tecrübesiyle birçok insan, bu tür sonuçların oluşmasını önlemek için kliniklerine ve doktorlarına güvenip güvenemeyeceklerini sorguladı. Tedavinin yanlış yapılması nedeniyle ortaya çıkan PAH, insanların kliniklerine ve doktorlarına güvenip güvenemeyeceklerini sorgulamalarına neden oldu. Linda Evangelista ve estetiği, insanların yanlış kliniklerde yeni ve farklı prosedürleri denerken daha dikkatli olmaları gerektiğini anlamalarını sağladı.

Doğru Klinik Seçiminin Önemi

Linda Evangelista ve estetiği, geleceğin plastik cerrahi hastalarına doğru ve güvenilir kliniği seçmenin ne kadar önemli olduğunu ve doğru kliniği seçerken hata yapmanın daha birçok soruna yol açabileceğini fark ettiriyor.

Linda Evangelista ve estetiği tartışma konusu olduktan sonra insanlar doğru kliniği seçmenin ne kadar önemli olduğunu fark ettiler. İşlem ve riskler hakkında soru sorabileceğiniz ve bu konularda doğru bilgi alabileceğiniz Milano Klinik gibi güvenilir bir klinik seçmek her zaman önemli olmuştur ve olacaktır. Güvenilir ve doğru bir kliniğe sahip olmak, hastaların zaten zor olan işlemler konusunda kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Linda Evangelista ve estetiği, bir kliniğin ve doktorun kişinin hayatında nasıl büyük bir değişiklik yapabileceğine iyi bir örnek olmalıdır.

 

Önceki yazımıza https://www.milanoklinik.com/jane-seymour-plastik-cerrahi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)