Kol Germe


Kol germe
, kadınlar tarafından sıklıkla uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Kadınların vücutlarında sarkma erkeklere oranla oldukça fazladır. Bu sarkmanın en fazla ortaya çıktığı yerlerden biri de kollardır. Kadınlar sarkma durumundan hiç hoşlanmaz. Bu nedenle de hemen müdahale edilmesini arzular. Bu noktada da kol gerdirme operasyonları dikkat çeker.

Kadınlar için güzellik bir bütündür. Kadınlar bütün açılardan güzel olma peşindedir. Bu güzellik için kadınlar gerekirse bıçak altına yatmayı göze alabilirler. Çünkü kadınlar her durumda ve her yaşta güzel olmak ister. Özellikle de yaşlanmanın belirtileri ortaya çıktığında bundan son derece rahatsız olur. Yaşlanmak kadınların en istemediği durumdur. Bunun etkisini ortadan kaldırmak için de var gücü ile çalışır.

Günümüzde estetik operasyonların yaygınlaşması ile de kadınlar yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaya çalışır. Bu sayede kadınlar var olan sorunlardan kurtulur. Hem de kendilerini istedikleri görüntüye ulaştırmayı başarır. Bu nedenle de son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada estetik operasyonlara başvuran kadınların sayısı hızla artmaktadır.

Kol Germe Nedir?

Kol üstü bölgesi vücudumuzda derinin en hassas olduğu bölgelerin başında gelir. Bu nedenle de bu bölgede gevşek olan doku kısa sürede sarkma gösterebilir. Kol sarkmalarının pek çok nedeni vardır. Bunlardan en fazla karşılaşılan neden aşırı kilo alıp vermedir.

Kadınlar kilo aldıkları zaman bunu hemen vermek ister. Ancak spor yapmadan vücut kilolarından kurtulmaya çalışmak vücutta bir takım deformeler oluşturur. En fazla deforme ise kolda meydana gelir. Çünkü kolumuzdaki derimiz gevşek dokusu nedeni ile sarkmaya daha fazla müsaittir. Bu şekilde kilo alıp vermeye bağlı bir şekilde oluşan sarkıklıklarda kol germe işlemi uygulanır.

Kol sarkmalarının neden olduğu bir diğer durum ise yaşlılıktır. İnsanlar yaşlandıkça kollarındaki dokular gevşemeye başlar. Bunun sonucunda da artık kollardaki yağlar yer çekimine yenik düşerek sarkma gösterir. Bu şekilde oluşan bir sarkma kadınları son derece rahatsız eder. Çünkü zaten yaşlanmak istemeyen kadınlar bir de koldaki yaşlılığa bağlı sarkmalar ile oldukça rahatsız edici görünüme ulaşır.

Kolda meydana gelen sarkmalar tamamen genetik faktörlerle de oluşabilir. Vücudumuzun şekli ve nasıl değişiklik göstereceği kimi zaman aile üyelerimize bağlıdır. Çünkü bu gibi durumlar ailemizden bize miras olarak geçer. Bu nedenle ailesel faktörler nedeni ile kollarınızda çok çabuk sarkma oluşabilir.

Kollarınızda hangi durum nedeni olursa olsun oluşan tüm sarkmalar; kol gerdirme operasyonları ile ortadan kalkabilir. Son derece kolay bir uygulama olan bu operasyon, kadınlar tarafından oldukça ilgi gören bir durumdur.

Kol Gerdirme Ameliyatı

Kol gerdirme işlemi için mutlaka cerrahi bir operasyona ihtiyaç vardır. Bu durum nedeni ile kollar genel anestezi verilerek gerdirilir. Ancak kimi hafif durumlarda operasyon lokal anestezi ile de yapılır. Kol gerdirme ameliyatı ortalama 2 saat civarında sürer. Hasta aynı gün taburcu olur. Ancak çok ağır kol sarkma durumlarında yapılan ameliyat sonucunda; hastanın bir gün hastanede yatması gerekebilir.

Koldaki sarkmalar hem enine hem de boyuna bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu durumda iki boyut için de müdahalede bulunmak gereklidir. Her iki durumda da yapılan kesilerle sarkan yağ tabakası vücuttan alınır. Ayrıca açılan kesiler genellikle koltuk altında olacağı için oluşan küçük izleri gizlemek de son derece kolaydır.

 

Kol Gerdirme Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol germe ameliyatı öncesinde kişilerin mutlaka doktor tavsiyelerini dinlemesi gerekmektedir. Kol gerdirme ameliyatı öncesinde aynı başka ameliyatlarda olduğu gibi hastadan bir takım kurallara uyması gerekir. Bunun en önemli nedeni ameliyat esnasında operasyonun rahat geçmesini sağlamaktır.

Ameliyat olacak hastalara, ameliyat öncesindeki 4 ya da 5 günlük süreç boyunca kullanacağı ilaçlara dikkat etmesi önerilir. Özellikle aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlardan bu dönemde kaçınmak gereklidir.

Kol Gerdirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol gerdirme ameliyatı sonrasında kolların bir süre yüksekte tutulması son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ödem ve kanamaların etkisini ortadan kaldırmak için bandaj uygulaması yapılır. Ancak bu uygulamalar ortalama 2 gün içerisinde kaldırılır.

Kol gerdirme ameliyatı sonrasında hasta bir ya da iki gün rahatsızlık yaşayabilir. Ancak bu da oldukça kısa bir süre sonra ortadan kaybolur. Hasta eski yaşantısına tekrar kavuşabilir.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...