Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe


Kol germe ameliyatı , özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir cerrahi yöntemdir. Kadınların vücutlarında sarkma erkeklere oranla oldukça fazladır. Bu sarkmanın en fazla ortaya çıktığı yerlerden biri de kollardır. Kadınlar sarkma durumundan hiç hoşlanmazlar. Bu nedenle de sarkmaların giderilmelerini isterler. Bu noktada da kol gerdirme operasyonları kadınların yönelebileceği alternatif tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Kadınlar için güzellik çok önemli bir konudur. Bu güzellik için kadınlar gerekirse bıçak altına yatmayı göze alabilirler. Çünkü kadınlar her durumda ve her yaşta güzel olmayı arzularlar. Özellikle de yaşlanmanın belirtileri ortaya çıktığında bundan son derece rahatsız olurlar.

Günümüzde estetik operasyonların yaygınlaşması ile kadınlar yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaya başlamışlardır. Bu sayede estetik sorunlarını gidermiş olurlar. Hem de kendilerini istedikleri görüntüye ulaştırmayı başarırlar. Bu nedenle de son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada estetik operasyonlara başvuran kadınların sayısı hızla artış göstermektedir.

Kol Germe Nedir?

Kol üstü bölgesi vücudumuzda derinin en hassas olduğu bölgelerin başında gelir. Bu nedenle de bu bölgede gevşek olan doku kısa sürede sarkma gösterebilir. Kol sarkmalarının pek çok nedeni vardır. Bunlardan en fazla karşılaşılan neden aşırı kilo alıp vermedir.

Kadınlar kilo aldıkları zaman bunu hemen vermek ister. Ancak spor yapmadan vücut kilolarından kurtulmaya çalışmak vücutta bir takım deformeler oluşturur. En fazla deforme ise kolda meydana gelir. Çünkü kolumuzdaki derimiz gevşek dokusu nedeni ile sarkmaya daha fazla müsaittir. Bu şekilde kilo alıp vermeye bağlı oluşan sarkıklıklarda kol germe ameliyatı uygulanır.

Kol sarkmalarının neden olduğu bir diğer durum ise yaşlılıktır. İnsanlar yaşlandıkça kollarındaki dokular gevşemeye başlar. Bunun sonucunda da artık kollardaki yağlar yer çekimine bağlı olarak sarkma gösterir. Bu şekilde oluşan bir sarkma kadınları son derece rahatsız eder. Çünkü zaten yaşlanmak istemeyen kadınlar bir de koldaki yaşlılığa bağlı sarkmalar ile oldukça rahatsız edici görünüme ulaşır.
Kolda meydana gelen sarkmalar tamamen genetik faktörlerle de oluşabilir. Vücudumuzun şekli ve nasıl değişiklik göstereceği kimi zaman aile üyelerimize bağlıdır. Çünkü bu gibi durumlar ailemizden bize miras olarak geçer. Bu nedenle genetik faktörler nedeni ile kollarınızda çok çabuk sarkma oluşabilir.

Kollarınızda hangi durum nedeni olursa olsun oluşan tüm sarkmalar kol gerdirme operasyonları ile ortadan kaldırılabilir. Son derece kolay bir uygulama olan bu operasyon, kadınlar tarafından oldukça ilgi gören bir durumdur.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe işlemi için cerrahi bir operasyon gerekir. Bu durum nedeni ile kollar genel anestezi verilerek gerdirilir. Ancak kimi hafif durumlarda operasyon lokal anestezi ile de yapılır. Kol gerdirme ameliyatı ortalama 2 saat sürer. Hasta aynı gün taburcu olabilir. Ancak çok ağır kol sarkma durumlarında yapılan ameliyat sonucunda hastanın bir gün hastanede yatması gerekebilir.

Koldaki sarkmalar hem enine hem de boyuna bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu durumda iki boyut için de müdahalede bulunmak gerekir. Her iki durumda da yapılan kesilerle sarkan yağ tabakası vücuttan alınır. Ayrıca açılan kesiler genellikle koltuk altında olacağı için oluşan küçük izleri gizlemek de son derece kolay olacaktır.

Kol Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol germe ameliyatı öncesinde hastaların mutlaka doktor tavsiyelerine uyması gerekmektedir. Kol gerdirme ameliyatı öncesinde aynı başka ameliyatlarda olduğu gibi hastadan bir takım kurallara uyması gerekir. Bunun en önemli nedeni ameliyat esnasında operasyonun rahat geçmesini sağlamaktır.

Ameliyat olacak hastalar, ameliyat öncesindeki 4 ya da 5 günlük süreç boyunca kullanacağı ilaçlara dikkat etmelidir. Özellikle aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlardan bu dönemde kaçınmak gerekir.

Kol Gerdirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol germe ameliyatı sonrasında kolların bir süre yüksekte tutulması son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ödem ve kanamaların etkisini ortadan kaldırmak için bandaj uygulaması yapılır. Uygulanan bandajlar ortalama 2 gün sonra çıkarılır.

Kol gerdirme ameliyatı sonrasında hasta 1 ya da 2 gün rahatsızlık yaşayabilir. Ancak bu da oldukça kısa bir süre sonra ortadan kaybolur. Hasta gündelik yaşamına kısa sürede tekrar kavuşabilir.