KIZLIK ZARI DİKİMİ

Milano Klinik Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı ile, Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Kliniği Misafirlerini Temsil Eder"

Kızlık Zarı Dikimi

Önemli bir vajina estetiği uygulaması olan kızlık zarı dikimi profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu süreçte kızlık zarıyla ilgili de bazı bilgilere sahip olunmalıdır. Öncelikle yabancı bir cisim ile elle ya da ilk cinsel birleşmeyle kızlık zarının bütünlüğü kaybedilmektedir. Halk arasında bu tür durumlara bekâretin gitmesi ya da kızlık bozulması gibi isimler verilmiştir.

Genel anestezi altında yapılan kızlık zarı estetik ameliyatında işlem yapılacak bölgeye lokal anestezi de yapılmaktadır. Kolay bir operasyon olmakla beraber ameliyat olunduğuna dair herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Yani psikolojik bir sorun haline getirilen kızlık zarıyla ilgili rahat bir operasyonun yapılacağı bilinmelidir. Geçici ve kalıcı olarak yapılan bu işlem arasında en çok kalıcı kızlık zarı estetiği tercih edilmektedir.

ÜCRETSİZ KONSÜLTASYON

Vajina Daraltma

Kızlık Zarı Tipleri

Kızlık zarı tip olarak farklı şekillerde olabilmektedir. Günümüzde 10’dan fazla zar tipinin olduğu belirtilse de genelde yuvarlak, bölmeli, çok delikli, açılmış ve deliksiz gibi farklı şekillerde kızlık zarının olduğu bilinmektedir. Hastaların operasyon öncesinde hangi kızlık zarı tipine sahip olduğunu öğrenmesi de önemli bir detaydır.

Deliksiz Kızlık Zarı

Kızlık zarının orta kısmında delik olmaması, deliksiz olduğunu göstermektedir. Aynı durumda sahip olduğu görüntü sebebiyle de bu ismi almıştır. Genelde âdet dönemlerinde bayanlara sorun yaşatır. Çünkü bu dönemlerde kanın rahat bir şekilde dışarı atılması mümkün olmamaktadır.

Bölmeli Kızlık Zarı

Kızlık zarının orta kısmında bulunan deliğin ikiye bölünmesinden kaynaklı bu model aslında nadir görülen kızlık zarı tiplerindendir.

100'den Fazla Ameliyat İncelemesi

Daha önce Milano Clinic ile estetik olmuş sevgili misafirlerimizin yorumlarına bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Açılmış Kızlık Zarı

Kızlık zarının açık veya kapalı olması, bayanların ilk cinsel ilişkide yaşayacakları ağrıyla ilişkilidir. Bu kapsamda gündelik yaşamı da olumsuz etkileyen açılmış kızlık zarı, küçük bir operasyon ile düzeltilebilmektedir.

Yuvarlak Kızlık Zarı

Yuvarlak halkalı olarak da bilinen bu kızlık zarı, diğer türlere göre esnektir. Haliyle kolayca yırtılabilir. Cerrahi müdahaleler sayesinde yenilenebildiği unutulmamalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi

Kızlık zarı ameliyatına karar veren kişi öncelikle cerrah ile görüşmelidir. Çünkü cinsel ilişkide ortaya çıkan kanamaların tek sebebi kızlık zarı olmayabilir. Bununla beraber dokulardaki sıyrıklar ve farklı durumlar nedeniyle de kanamalar yaşanabilir. Bu nedenle cerrahi operasyondan önce muayene yapılır ve kızlık zarının bozulup bozulmadığı kontrol edilir.

Zaten esnek yapıda olan kızlık zarı, cinsel ilişki sonrasında kanama geçirmez. Yani kızlık zarı esnek olan kadınlar ancak doğum yaptığı sırada kızlık zarının bozulduğunu anlayabilmektedir. Muayene sürecinde birtakım tetkikler de hastadan talep edilebilir. Doktor bu süreçte karar verdikten sonra hastaya ameliyat ile ilgili bilgileri de aktaracaktır.

Vajina Estetiği

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Uzun süreli kızlık zarı estetiği olarak da bilinen bu işlemde flep yönteminden yararlanılır. Vajina alt duvarından çıkarılan dokunun vajina yan duvarına dikilmesiyle tamamlanmaktadır. Bu sayede vajinal giriş daralacak ve cinsel birleşim sırasında kızlık zarının yeniden yırtılmasıyla kan gelmesi sağlanacaktır. Aslında kızlık zarı dikimi estetiği sayesinde oldukça başarılı bir operasyon yapılmaktadır. Genelde 20 ile 25 dakika süren ve bölgesel uyuşturma ile tamamlanan flep operasyonu ağrılı bir işlem değildir.

Hastalar ameliyat süresince ağrı çekmemektedir. İşlemden sonra da hastalar gündelik yaşamına geri dönebilir. Olabilecek hafif ağrılar nedeniyle cerrah, ağrı kesici reçete edebilmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminin en önemli özelliği herhangi bir süre kısıtlamasının olmamasıdır. Yani bu ameliyat ile beraber tamamen kalıcı bir süreç geçirdiğiniz için ilk ilişkinizde kanama yaşanacaktır. Siz de dâhil olmak üzere ilişkiye girdiğiniz kişinin bu ameliyatı geçirdiğinize dair herhangi bir bilgiye ya da tahmine ulaşması mümkün değildir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kalıcı operasyona göre daha basit bir şekilde yapılır. Operasyondan sonraki ilk 1 haftaya dikkat edilmelidir. Yani 1 haftayı geçen ilişkilerde ya da ilk cinsel birleşmede kanama yaşanmaz. Bu nedenle geçici kızlık zarı onarımı özel olarak yapılan bir işlemdir. Son zamanlarda sık olarak tercih edildiğini de söyleyebiliriz. Ameliyat olunduğuna dair herhangi bir iz ya da faktör olmayacağı için karşı taraf da bu süreç hakkında bilgiye sahip olamamaktadır.

Kızlık Zarı Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra bazı durumlar sizleri bekleyebilir. Fakat gerekli müdahaleler zamanında yapıldığı için ciddi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Buna ek olarak ağrı, mide bulantısı ve kanama gibi durumlara karşı da gerekli tedbirler alınmaktadır. Sadece ilk hafta şiddetli ağrılarla karşılaşabilen hastalar, alacakları ağrı kesiciler sayesinde bu ağrıları ortadan kaldırabilir. Eğer kanama ve mide bulantısı şiddetlenirse hızlı bir şekilde uzman cerrah ile görüşülmelidir.

Kızlık Zarı Ameliyatı Riskleri

Kızlık zarı estetiğinin birtakım riskleri bulunmaktadır. Hastaları endişelendiremeyecek olan bu risklere karşı bilgi sahibi olunmasında yarar var. Genelde kanama, mide bulantısı ve ağırların yaşandığı işlem sonrasında ciddi bir komplikasyonun geliştiği söylenemez.

Kanama hali görülebilecek en şiddetli risklerdendir. Kanamaya eğilimi yüksek olan hastalarda bu risk her zaman vardır. Ameliyattan sonraki birkaç gün içinde oluşabilecek kanamalara karşı doktorunuzu bilgilendirmeniz yeterlidir. Kanama ile beraber ya da tek başına yaşanabilecek ağrılar da sizi rahatsız edebilir. Öyle ki uykudan uyandırabilen şiddetli ağrılara maruz kalabilirsiniz. Fakat kızlık zarı dikimi sonrasında gerekli tedbirler alındığı için bu ağrılar kısa süre sonra etkisini kaybedecektir.

Kızlık Zarı Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemden sonraki ilk 10 gün genital bölgeye su teması olmamalıdır. Bölgenin zarar görmesine neden olan su teması ile beraber havuza girmek de doğal olarak sakıncalıdır. Enfeksiyon riskine karşı bölgenin temiz tutulması gerekmektedir. Ayrıca yorucu sporlar yapmamak ve bacağın çok fazla açılmaması önemlidir. Kızlık zarı estetiği işleminde vajinal bölgeye uygulanacak her temas, ameliyatın işlevinin kaybedilmesine neden olabilir.

Ameliyat sonrasındaki dönemde pansuman hizmetinin profesyonel olarak alınması gerekir. Çünkü steril ortamda yapılması gereken pansuman aynı zamanda vajina enfeksiyonuna karşı önemli bir tedbir olmaktadır. Son olarak doktorun reçete ettiği ilaçların da düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sorularınız mı var?

Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili tüm sorularınızı Tıp Uzmanlarımız yanıtlayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sürtünme ile kızlık zarı bozulmaz ancak kızlık zarında kanama yaşanmışsa en kısa zamanda uzman bir doktor tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.
Bu işlemde genel ve lokal anestezi birlikte uygulandığı için herhangi bir ağrı ya da sancı durumu söz konusu değildir.
Sağlık açısından herhangi bir riski yoktur. nda herhangi bir zaman zarfında estetik ameliyat için başvuru yapabilirsiniz.
Kızlık zarı dikiminin herhangi bir sınırı yoktur.
Kalıcı kızlık zarı estetiği yapılacak ise bozulmadan sonra en erken 20 gün içinde diktirilmesi gerekir. Dikimden sonra ise herhangi bir bozulma süresi yoktur. Kalıcı zar dikiminde yeni bir ilişkiye kadar bozulma olmaz.
Vajina bölgesine girebilecek yabancı cisimler ve aşırı zorlamalar ile kızlık zarı bozulabilmektedir.
İşlem sırasında biriken ve dokudan sızan kanlar dışında herhangi bir kanama yaşanmamaktadır.
Kızlık zarı dikimi fiyatları doktorların tecrübeleri ve kızlık zarı dikimi tedavi türlerine göre farklılık göstermektedir. Numaralarımızdan bizi arayarak ya da kliniğimize gelerek detaylı bir görüşme gerçekleştirebilir, fiyatlar konusunda daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir