KALÇA YAĞ ENJEKSİYONU

Milano Clinic ile KALÇA YAĞ ENJEKSİYONU, Yeniden Şekillendirin!

"Tüm Resimler Gerçek Milano Kliniği Misafirlerini Temsil Eder"

Kalça Yağ Enjeksiyonu

Dolgun ve fit kalçaya sahip olmayan kadınlar daha estetik bir görünüm kazanmak için kalça yağ enjeksiyonu yaptırmak isterler. Sadece ince kanüller yardımıyla herhangi bir kesi atılmadan bölgeye yağ enjekte edilerek gerçekleştirilen kalça yağ enjeksiyonu uygulaması, bu yönüyle de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen kalça büyütme estetiği arasında yer alır.

Ücretsiz Konsültasyon

Popo Estetiğini Kimler Yaptırmak İster Ve Hangi Teknikler Kullanılır?

Zayıf ve düz kalçalı kadınlar kalçalarının pantolon giyilmesi halinde daha belirgin olmasını isterler. Zayıf kişilerde yeterli yağ olmamasından dolayı yeterli yağı elde etmek mümkün olmadığından silikon ile şekillendirilmektedir. Ciddi kilo kaybı yaşayan kişiler kalça bölgesinde düzleşme nedeni ile rahatsızlık duyarlar.

Karın, kalça ve bacak içi gibi alanlarda deride sarkma ile beraber olan bu durumda bütün bölgeler aynı anda gerilir. İzler bel kısmında ve bikini bölgesinde gizlenir. Bazı zamanlar ise genetik nedenlerden dolayı kalçanın bel ile olan bölgesi geniş olmaktadır. Kalça yandan bakıldığında çok belirsiz olmaktadır. Ancak kalçalarda yeteri kadar yağ bulunmaktadır. Kalçalardan alınan yağlar ile kalçanın şekillenmesi sağlanabilmektedir.

100'den Fazla Kalçaya Yağ Enjeksiyonu İncelemesi

Halihazırda Milano Klinik ile Kalçaya Yağ Enjeksiyonu olan sevimli misafirlerimizin incelemelerine bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Türkiye'de BBL Estetiği İncelemelerini İzleyin!

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Hakkında Sorularınız mı var?

Tıp Uzmanlarımız Kalçaya Yağ Enjeksiyonu ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Popo Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her iki kalça yanağının birleştiği kısımdan uygulanan kesi ile kalça kası fasyasının altında her iki kalça yanağında cep oluşur. Bu ceplere ise silikon protezler yerleşir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha sert olmaktadır. O nedenle ameliyat sonrasında erken dönemde oturma ve kalkma sıkıntılı olmaktadır.

Cerrahi kesilerde iltihap riski de yer almaktadır. Kalça kaldırma ameliyatı olan kişiler mutlaka hijyene dikkat etmelidir. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi kalça protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularında sınırlanmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu operasyon yaklaşık 3 veya 5 saat arası sürmektedir.

Doğal ve daha fazla tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık olarak 1-1.5 sene sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilmektedir. Ancak aynı işlem tekrar uygulanabilmektedir.

Son dönemlerde yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalar ile geliştirilen teknikler sayesinde yağ hücrelerinin kalıcı olma ihtimalleri artırılmıştır.

Yağ enjeksiyonu ile kalça kaldırma ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi 1 ila 1.5 saat arasında sürmektedir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse ile gezilmesi gerekmektedir.

Dolgu İle Popo Büyütme

Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkün hale gelmiştir. Popo bölgesinin de yuvarlak olması ve şekillenmesi için bu dolgudan yararlanılmaktadır. Son dönemlerde yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popo yanlara ya da arkaya doğru büyüyerek güzel şekil verilebilmektedir. Memelere de yağ enjeksiyonu uygulaması yapılabilmektedir ve istenen dolgunluk verilerek kıvrımlı bir vücuda sahip olunabilmektedir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu birçok kişiye uygulanabilmekte ve bu noktada yağ enjeksiyonu yaptırmak isteyen uzman bir estetik cerrahiye giderek tüm ayrıntıları ile durum değerlendirilerek o şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.

Genetik sebeplerden düşük ya da sarkma yaşayan kişiler de bu yönteme başvurmalıdır. Fakat burada ameliyat uygun yağ ve dokusu bulunan kişilere gerçekleştirilmektedir. Vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmayan kişilerin bu yönteme başvurması sakıncalı olabilir. Bunun kararını ancak uzman doktorlar verebilmektedir.

Hiç iz kalmayacak şekilde uygulanan operasyonlar sayesinde büyütme, dikleştirme, şekil bozukluğu üzerine şikâyeti bulunanlar yağ enjeksiyonu işlemini tercih edebilmektedir. Hiç iz bulunmadan yapılan operasyonlar sayesinde bu yöntem üzerinde operasyon geçirildiği asla belli olmaz.

Kişi tam olarak iyileştiğinde kalça yapısının oturması ortalama olarak 6 ayı bulsa dahi ilk ayın yarısından itibaren sonuç görülebilmektedir. Ameliyat sonrası 10 gün direkt olarak oturmak yasak olsa da bir ayın sonunda ise kişi günlük hayatına dönebilmektedir.

Popo Büyütme Ameliyatı İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Kalça büyütme ameliyatlarında hastanın kalça yapısının uygun olması gerekmektedir. Kalçaya yağ enjeksiyonu yaptırmak için yağ dokusunun ölçümleri yapılır. Sınırlı sayıda olması istenilen ölçüye ulaşılmasını engellemektedir. Yağ dokusu az olan kişiler için kalça dikleştirme uygulaması daha doğru bir karar olur.

Yapılan testler sonucunda hangi uygulama yapılacağına karar verilebilmektedir. Aşırı sarkıklığa sahip vücutlarda ya da zayıf kişilerde kalça estetiği uygun olmaz. Yapılan enjeksiyonlar da kalıcılık seviyesi %60 ve %70 olmaktadır. Bu yağ dokuları vücudun ya da kalçanın kendi yağı ile bütünleşmektedir. Bunun için alınan yağ dokularına yer verildiğini belirtmek gerekmektedir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Kalça yağ enjeksiyonu uygulaması genel anestezi altında 2 ve 3 saat sürer ve yağ dokularının alınması sağlanır. Bunun için özel kanüllerin ve aracıların kullanılması gerekmektedir. Travmatize olmadan alınması gereken yağ dokuları enjeksiyona uygun hale getirilmektedir.

İşlemlerin devam etmesi için kalça bölgesine özel planlamalar yapılmaktadır. Yine bu planlamaya bağlı kalçaya yağ dokularının katmanlı olacak halde şekil verilmesi mümkün olmaktadır. Yine enjeksiyon işlemlerinde de özel kanüllerin kullanımlarına özen gösterilmektedir. Katman olarak verilen yağ dokuları sayesinde istenilen kıvrımın ortaya çıkması kolay olmaktadır.

Popoya Enjekte Uygulanırsa İz Kalır Mı?

Yağ dokularının kişiden kaynaklı olarak alınması başta tutunması için fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra erimesi ise mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda vücuttan alınan yağ dokularının zamanla erimesi de söz konusu dahi olmamaktadır. Kendi yağı olmasından kaynaklı tutunan uzun süreli muhafaza edilmesi söz konusu olabilmektedir. Yağlar üzerinde enjekte işleminin de tekrarı yapılabilir. İsteyen kişiler belirli aralarla uygulamaların yenilenmesini talep edebilirler.

Popo Ne Kadar Büyütülebilir?

Yağ dokuları sayesinde hem kadınlar hem de erkekler istedikleri kalçaya ulaşabilmektedir. Üstelik kıvrımlar içerisinde belirli bölgelerden yağ alınarak daha sağlıklı ve hoş bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Yağ enjeksiyonları için ortalama olarak 200 ve 300 cc kadar doku yer almaktadır. Toplamda ise bu değerler her iki taraf için 500 ve 700 cc arasında olabilmektedir. Dokular en fazla %70 kadar bulunabilmektedir.

Tekrarlamalar halinde bu oranlarında artması ve daha fazla büyüme söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oranın artması ve sonucunda daha fazla vücut hatları ve yağ dokularının da sınırı vardır. Bu yüzden kişiye özel olarak kalça estetiği yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında 10 gün içinde mutlaka doktorların tavsiyelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Popo Yağ Enjeksiyonu Sıkça Sorulan Sorular

Genelde açık teknik kullanılır. Çünkü burun yapısına ve burun kanatlarına ancak açık burun ameliyatı ile başarılı müdahalelerde bulunulabilir.
Bu işlemde herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Çünkü işlem genel anestezi altında uygulanır.
Operasyonun tekniğine bağlı olarak işlemden sonra iz kalmaz.
Hastaların normal hayata dönmesi tamamen operasyonun sonuçlarıyla ilgilidir. Genelde bu süre birkaç günü bulmaktadır.
Hastalar gece 12’den sonra yemek tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca uzun bir süre duş alınamayacağı için işlemden önceki gece duş alınması önerilir.
İşlem sırasında genel anestezi tercih edilir. Bazı durumlarda lokal anesteziden de yararlanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir