Göğüs Sarkması Neden Olur ?

Son yıllarda sıklıkla karşılaşılan problemlerden biri olan göğüs sarkması çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bir kadın için göğüsler oldukça önemlidir. Hem emzirme döneminde ihtiyaç olduğundan hem de estetik açıdan kadınlar göğüslerine önem verirler.

Yaşın giderek ilerlemesi bile göğüslerin diri görünümlerinin kaybolmasına sebep olabilir. Özellikle büyük göğüslerde bu etki daha belirgin bir halde ortaya çıkar.

Vücutta yaşanan hormonlar değişimlerde bile göğüsler bu durumdan etkilenebilir. Göğüslerin dokusunda meydana gelen boşalma ve azalma gibi etkiler göğüs sarkması problemine yol açabilir.

Kadınlar için özel bir dönem olan emzirme ve gebelik süreci de aynı şekilde göğüslere olumsuz etki eder. Hormonlar ve süt kanallarının dolup boşalması da göğüs sarkmasına neden olur. Genç yaşlarda görülen göğüs sarkmaları da genetik faktörlerin etkisiyle meydana gelir.

Göğüs Sarkması Nedenleri

Emzirme:

Emzirme döneminde süt kanallarının boşalması ve dolması devamlı tekrarlanan bir durumdur. Süt kanalları dolarken cilt gerilir, kanallar boşalır ve eski halini alması zorlaşır. Tekrar eden bu durum zamanla göğüs sarkmasına neden olur. Özellikle ileri yaşlardaki kadınlarda bu problem daha sık ve kolay yaşanır.

Sık Kilo Alıp Verme:

Sık kilo alıp verme durumu da kadınlarda göğüs sarkması yaşanmasına neden olabilir. Çok kilo almış bir kadın bu kiloları verdiğinde, kilolu zamanında gerilen cilt eski haline geldiğinde kendini toparlayamaz ve sarkmalar oluşur. Özellikle sık kilo alıp veren hastaların hepsinde bu problem ortaya çıkar.

Yaşlanma:

Yaşın giderek ilerlemeye başlaması vücutta yaşanan hormon dengesinin de değişmesine neden olur. Bu durum göğüs dokularında azalmaya sebebiyet verir, doğal olarak sarkmalara da yol açar. Genç yaşlarda diri olan göğüsler yerçekimi ve yaşlanmanın etkisiyle aşağıya doğru sarkar.

Yerçekimi:

Göğüs sarkmalarına neden olan en önemli etkenlerden biri yerçekimidir. Göğüsler belli bir ağırlığa sahiptir ve yerçekimi de bu ağırlığı aşağıya doğru çekerek göğüste sarkma yaşanmasına neden olur. Sarkma sorunu ileriki yaşlarda daha çok dikkat çekici bir hal alır.

Kalıtsal Etkenler:

Erken yaşlarda görülen göğüs sarkmalarının temel nedenleri genellikle kalıtsal faktörlerdir. Göğüslerin ağırlığını taşıyan bağ dokularının zayıf olması sarkmanın erken yaşlarda yaşanmasına sebep olur.

Göğüs Sarkması Nasıl Geçer ? Göğüs Sarkması Nasıl Tedavi Edilir ?

Egzersiz Yaparak:

Her gün düzenli olarak yapacağınız basit egzersizler göğüs sarkmasını önlemede oldukça faydalıdır. Göğüs bölgesinde yer alan bağ dokularının güçlenmesi adına bu egzersizler düzenli olarak yapılmalıdır.

Teknolojiden Yararlanarak:

Göğüslerin toparlanması, doku tazelenmesi ve cilt elastikiyetinin kazanılması amacıyla uzman doktorlardan yardımlar alabilirsiniz.

Doğru Sütyen Seçerek:

Doğru sutyen kullanmak göğüslerin deforme olmasının önüne geçebilir. Ayrıca çeşitli aktiviteleri yaparken de doğru sutyen seçmek gerekir. Sportif faaliyetler için üretilen özel üretim sporcu sutyenlerinden kullanmak gerekir. Doğru sutyen kullanımı yerçekimi ile mücadele edebilmek adına oldukça önemlidir. Bu sebeple sutyen kullanımına özen göstermek gerekir.

Sıcak ve Soğuk Duş Alarak:

Göğüslere duş sırasında soğuk ve sıcak duş aldırmak da sarkmanın önüne geçilebilmesi adına önemlidir. Duş sayesinde göğüslerdeki kan dolaşımı artar ve cilt daha gergin bir duruma gelir. Bu işlem alışkanlık haline getirildiğinde en azından yerçekimi ve yaşlanma sebebiyle meydana gelebilecek göğüs sarkmalarının seviyesi minimuma indirilmiş olur.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs sarkması için tavsiye edilen en etkili tedavi yöntemi şüphesiz göğüs dikleştirme estetiğidir. Tıp dilinde mastokpeksi olarak adlandırılan bu estetik ameliyat ile göğüsler beden ölçülerine uyumlu bir hale getirilir ve doğal göğüsler oluşturulur. Tüm bu işlemler kadınların beden ölçülerine göre yapılır. Göğüslerde asimetri kontrolü yapılır. Bu kontrollerde göğüslerdeki sarkıklık oranı da tespit edilir. Göğüs sarkması tespit edilirken göğsün alt çizgisi temel alınır ve göğüs başının alt çizgisinin neresinde olduğu kontrol edilir.

Göğüslerinizde sarkmalar varsa ve bu sizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsız ediyorsa göğüs dikleştirme estetiği yaptırarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Özellikle ileri dereceli göğüs sarkması vakalarında cerrahi müdahaleler gerektiği için estetik operasyon yapılması zorunlu olmaktadır.

Tercih : Milano Klinik

Milano Klinik olarak göğüs sarkmalarınıza çözüm getiriyoruz. Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan göğüs sarkmalarınızı göğüs dikleştirme estetiği ile giderebilirsiniz. Alanında uzman deneyimli ve tecrübeli doktorlarımız tarafından son derece steril ortamlarda en yeni imkânlar ve tedavi teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen göğüs dikleştirme ameliyatı ile göğüs sarkmalarınıza kalıcı çözümler getirebilirsiniz. Göğüs dikleştirme operasyonu ile estetik açıdan da daha sağlıklı ve güzel bir göğüs görünümüne sahip olabilirsiniz. Dik göğüsler her kadında daha estetik ve alımlı bir görünüm oluşmasını sağlar. Milano Klinik’i tercih ederek göğüs sarkmalarınızı giderebilir ve hayal ettiğiniz diri göğüslere sahip olabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)