FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Saçlar, vücudun dış görünüşü önemli anlamda etkileyen bir parçasıdır. Günümüzde çok sayıda kişinin yaşadığı saç kaybı problemi estetik olmayan bir görüntü oluşturabilir. Bu yüzden saç kaybı yaşayan birçok kişi saç ekimi yaptırır. Saç ekimi için kullanılan birçok yöntem arasında FUE, yani “follicular unit extraction” yöntemi bulunur. Eğer bu saç ekimi yönteminin ne olduğunu merak ediyorsanız sayfamızda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE tekniği ile saç ekimi, temel olarak saç folikülü transferine dayanır. Bu saç ekimi yöntemi oldukça popüler bir metottur ve oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. FUE saç ekimi operasyonunda vücudun diğer bir bölgesinden saç kökleri (greft) alınır ve istenilen bölgeye nakledilir. Greftlerin alındığı bölgeye donör bölge denilir ve genellikle ense, donör bölge olarak kullanılır. Temel olarak FUE saç ekimi az yan etkiye sahiptir ve genel olarak güvenli bir uygulama olarak kabul edilir.

FUE Saç Ekimi Neden Yapılır?

Basitçe açıklamak gerekirse FUE saç ekimi saç kaybının yarattığı estetik olmayan görüntüye bir çözüm olarak uygulanır. Başarılı bir saç ekimi uygulaması ile saç kaybı yaşamış birey daha estetik bir görünüme kavuşturulur. Saç ekimi için FUE yönteminin tercih edilmesinin sebeplerinden biri bu yöntemin yüksek başarı oranı sunmasıdır. Ayrıca FUE tekniği ile yapılan saç ekimi uygulamaları ameliyat sonrası iz kalmamasını sağlar.

FUE Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç kaybı yaşayan, sağlıklı ve yetişkin bireyler FUE saç ekimi yönteminden faydalanabilir. FUE saç ekimi uygulamasında cinsiyetin bir önemi yoktur. Ancak saç kaybının ilerleyişinin anlaşılması adına çok genç yaşta yaptırılması önerilmez. Bunun yanı sıra çeşitli kronik sağlık sorunlarına veya hepatit gibi bulaşıcı hastalıklara sahip bireylere saç ekimi yapılmaz. Bu yüzden saç ekimi yaptırmadan önce uzmanınıza sağlık durumunuzdan bahsetmeyi unutmayın.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle FUE saç ekimi operasyonu için ilk aşama donör bölgeden greftlerin toplanmasıdır. Hedeflenen görüntüye uygun miktarda saç grefti belirlenen bölgeden lokal anestezi altında toplanır ve bekletilir. Gerekli miktarda greft alındıktan sonra istenilen bölgeye bu greftler teker teker nakledilir. Toplamda 4 ila 8 saat arasında sürebilen bu operasyonun ardından saç ekimi işlemi tamamlanır. İyileşme sürecinde gerekli bakımların yapılması önemlidir.

FUE Yöntemi ile DHI Yönteminin Farkı

Saç ekimi için kullanılan yöntemlerden bir diğeri de DHI saç ekimidir. FUE tekniğine göre daha yeni bir saç ekimi yöntemi olan DHI de saç ekimi için tercih edilebilir. DHI yönteminde greftlerin alınması ve istenilen bölgeye yerleştirilmesi FUE yönteminde olduğu gibi teker teker gerçekleşir. Ancak DHI yönteminde nakil işlemi Choi kalemi denilen özel bir aparat ile gerçekleştirilir. Bu aparat sayesinde greftlerin nakledildiği bölgede kanal açılması gerekmez ve işlem daha hızlı gerçekleştirilebilir.

FUE Yöntemi Mi FUT Mu Daha İyi?

FUT tekniği saç ekimi için kullanılan yöntemlerden bir diğeridir. FUE yönteminin aksine FUT saç ekimi yönteminde saç greftleri teker teker alınmaz. Bunun yerine FUE tekniğinde saç greftleri donör bölgeden bir şerit halinde topluca alınır. Ardından alınan bu şeritteki saç kökleri ayrıştırılarak nakledilebilir hale getirilir. Genel olarak FUT yöntemi FUE yöntemine göre daha az sürede tamamlanabilse de donör bölgede belirgin bir iz bırakır. Bu yüzden saç ekimi için FUE yöntemi daha yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

Oldukça popüler bir saç ekim yöntemi olan FUE çeşitli avantajları nedeniyle tercih edilmektedir. Öncelikle FUE saç ekimi, doğru uygulandığında donör bölgede kalıcı iz ve yaralara sebep olmayan bir tekniktir. Ayrıca FUE tekniği ile yapılan saç ekimi uygulamalarının başarı oranı oldukça yüksektir. Etkili bir saç ekim işlemi için FUE oldukça popüler bir tekniktir.

FUE Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Başarılı bir FUE saç ekimi işlemi için operasyon öncesinde kafein, alkol ve sigara kullanımının durdurulması gerekir. Ayrıca kullandığınız ilaçlar ve sağlık durumunuz hakkında hekiminizi bilgilendirmeyi unutmayın. Ardından saç ekimi operasyonu sonrasında gerekli tüm bakım işlemlerini gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin. Operasyondan sonra saçın son halini alması ve sonuçların tam anlamıyla belli olması 1 yıl alabilir.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

Eğer FUE saç ekimi yaptırmayı amaçlıyorsanız bu işlemin fiyatlarını merak ediyor olabilirsiniz. Saç kaybı her hasta için farklı şekilde ve boyutta gerçekleşebilir. Bu yüzden saç ekimi işleminin fiyatları hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Güncel FUE saç ekimi fiyat bilgisine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FUE Saç Ekim Merkezi

Saç kaybı sorununun yarattığı estetik olmayan görünümden kurtulmak istiyorsanız FUE saç ekimi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bunun için elbette doğru klinik seçimi büyük öneme sahiptir. Zira bu uygulamanın bir uzman tarafından doğru ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmak istiyorsanız Milano Klinik’te bu işlemi rahatlıkla ve konfor içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.