DHI-Choi Saç Ekimi

DHI-Choi Saç Ekimi

Saç kaybının oluşturduğu estetik olmayan görünüme, etkili çözümlerden biri  saç ekimidir. Günümüzde saç ekimi alanında çeşitli yöntemlerden yararlanılmaktadır. Diğer yöntemlere göre daha yeni olan DHI-Choi tekniği bunlardan biridir. Bu yöntem ile saç ekimi alanında görece kısa bir operasyonla başarılı sonuçlar elde edilebilir. Eğer DHI saç ekimi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız birçok sorunuzun cevabını bu sayfada bulabilirsiniz.

DHI-Choi Saç Ekimi Nedir?

İngilizce açılımı “direct hair implantation” olan DHI tekniği direkt saç nakli anlamına gelir. Temel olarak DHI saç ekimi, FUE saç ekim tekniğine benzerlik gösterir. FUE tekniğinde de olduğu gibi DHI tekniğinde saç greftleri donör bölgeden teker teker alınır. Ancak FUE yönteminden farklı olarak DHI yönteminde Choi implanter kalemi isimli özel bir araç kullanılır. Kullanılan bu özel araç sayesinde saç köklerinin nakli sırasında kesik atma işlemi gerekmez.

DHI-Choi Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç ekimi saç kaybı yaşayan birçok kişinin yaptırdığı bir işlemdir. Bu işlemi yaptırmanın temel nedeni saç kaybının oluşturduğu kötü görüntünün ortadan kaldırılmasıdır. Saç ekimi sürecinde çeşitli yöntemler kullanılabilir ve DHI bunlardan biridir. FUE yönteminde alınan greftlerin bölgeye nakli sırasında bölgede çok küçük kesikler açılır. Buna karşın DHI yönteminde bu kesiklerin açılması için ayrı bir adım uygulanması gerekmez. Daha yeni ve pratik bir yöntem olan DHI, saç ekimi için tercih edilebilir.

DHI-Choi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu için çeşitli sağlık sorunları bir engel teşkil edebilir. Bu sağlık sorunları arasında kalp hastalığı, diyabet ve böbrek hastalığı gibi rahatsızlıklar bulunmaktadır. Dolayısıyla saç ekimi öncesinde hekiminize danışmayı unutmayın. Sağlık durumu bir engel teşkil etmeyen, nakil için yeterli sayıda saç köküne sahip ve yetişkin kişiler için DHI saç ekimi uygulanabilir.

DHI-Choi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Temel prensip olarak DHI saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine benzerlik gösterir. Öncelikle nakledilecek saç kökleri donör olarak seçilen bölgeden alınır. Daha sonra alınan bu kökler istenilen bölgeye Choi aparatı ile yerleştirilir. Kullanılan bu aparat sayesinde greftlerin nakledildiği bölgede ayrıca bir işlem olarak küçük kesiklerin açılması gerekmez.

DHI-Choi Saç Ekimi Süreci

Saç ekimi yöntemleri operasyon sırasında farklı şekilde gerçekleştirilse de süreçleri aşağı yukarı aynıdır diyebiliriz. Yani DHI tekniği ile saç ekimi süreci FUE ve FUT’a göre çok farklı değildir. Öncelikle operasyondan belirli bir süre sonra saçların dökülmesi normaldir. Buna ek olarak bu teknikle elde edilen sonuçların tam olarak ortaya çıkması yaklaşık 12 ila 18 ay civarında bir süre gerektirir.

DHI-Choi Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Saç kaybı birçok kişinin şikayetçi olduğu bir sorundur ve bireyin dış görüntüsünü oldukça olumsuz şekilde etkileyebilir. Dolayısıyla DHI-Choi saç ekimi öncesi ve sonrasında kayda değer bir değişim gözlemlenmesi mümkündür. Ancak bunun için operasyon öncesi ve sonrasında uzmanınızın talimatlarına uymanız ve gerekenleri yapmanız önemlidir.

DHI-Choi Mi FUE Mi Daha İyidir?

Saç ekiminde yararlanılan popüler yöntemlerden biri FUE yöntemidir. Bu yöntem, DHI-Choi saç ekimi tekniğine göre daha önce gelişmiştir ama ikisi birbirine oldukça benzer. FUE tekniğinde nakledilen greftler için manuel olarak kesik açılırken DHI yönteminde bu işlemi özel bir aparat, otomatik şekilde gerçekleştirir. Operasyon süresi açısından DHI-Choi tekniği FUE’ye göre daha avantajlı olabilir.

DHI-Choi Saç Ekimi ve FUT Yöntemi Farkı

FUT yöntemi DHI’ye göre oldukça eski bir saç ekimi tekniğidir. Bunun yanı sıra FUT saç ekimi greftlerin alınması ve nakledilmesi açısından DHI’ye göre farklıdır. FUT tekniğinde saç greftleri donör bölgeden şerit halinde topluca alınır. Ardından ayrıştırılarak nakle hazır hale getirilen greftler istenilen bölgeye nakledilir. FUT yönteminin aksine DHI saç ekimi ile donör bölgede iz bırakmadan saç ekimi gerçekleştirilebilir.

DHI-Choi Saç Ekimi Avantajları

Sağladığı çeşitli avantajlar nedeniyle DHI-Choi saç ekimi tercih edilebilir. Öncelikle DHI yöntemi ile iz bırakmadan saç ekimi işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Bunun yanı sıra DHI ile saç ekimi işlemlerinin adım sayısı da azalır. Çünkü greftlerin naklinde ayrı bir işlem olarak kesiklerin atılması gerekmez.

DHI-Choi Saç Ekimi Fiyatları

Operasyon süresi ve iz bırakmaması gibi avantajlar nedeniyle DHI-Choi tekniği, saç ekimi için tercih edilebilir. Bunun için elbette iyi bir klinik ve hekim seçimi önemli olacaktır. Ancak kalitenin yanı sıra işlemin ücreti de sizin için önemli olabilir. Saç ekiminde planlama kişiye özel yapıldığı için fiyatlarda değişiklik görülebilir. Bizimle iletişime geçerek güncel DHI saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

DHI-Choi Saç Ekimi Nerede Yaptırılır?

Eğer saç kaybı sorunundan şikayetçiyseniz DHI saç ekimi sizin için uygun bir işlem olabilir. Ancak bu uygulamayı yaptırmadan önce doğru kliniği seçtiğinizden emin olmalısınız. Saç ekimi için Milano Klinik’i seçebilirsiniz. Kliğinimizde uygun koşullar altında, alanında uzman profesyoneller yardımıyla saç ekimi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.