Bölgesel Yağlanmaya Kesin Çözüm

Bölgesel yağlanmaya kesin çözüm olarak yazımızda nelerin iyi geldiğini ve ne yapmanız gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle bölgesel yağlanma neden olur ve neler etkiler onlardan bahsedelim. Bölgesel yağlanma genellikle yanlış ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanır. Özellikle fast food tarzı beslenmek, unlu gıdalara ağırlık vermek, sebze ve meyveyi az tüketmek, suyu fazla içmemek neden olabilir.

Bunun dışında fazla hareketsiz kalmak, sigara, alkol gibi zararları ürünleri kullanmak, kahveyi çok tüketmek, tuzlu ürünleri çok tüketmek bölgesel yağlanmaya neden olur. Aşırı stres te bölgesel yağlanmanın önemli nedenlerinden birisidir.

Bölgesel yağlanma sorunu ile karşılaşmak istemeyen kişiler saymış olduğunuz hususlara dikkat etmelidir. Dengeli beslenerek, spor yapıp yaşam kalitemizi arttırarak sağlıklı beslenerek bölgesel yağlanma sorunundan kurtulabiliriz.

Bölgesel Yağlanmanın Sağlığa Olan Zararları

Bölgesel yağlanma pek çok kişide özellikle günümüz insanın temel sağlık sorunlarından birisidir. Başta şişmanlık olmakla birlikte bölgesel yağlanma kişide pek çok soruna neden olur. Özellikle bu soruna sahip olan kişilerin psikoloji bozulur. Kendini güvensiz hisseder. Bölgesel yağlanma sorunu sadece psikolojik olarak kişiyi etkilemez.

Bölgesel yağlanmanın sağlığa olan zararları oldukça fazladır. Bu sorunlar içinde metabolizma sendromu, koroner damara hastalığı, kalp krizi, diyabet, kolesterol ve en kötüsü bölgesel yağlanma kansere bile neden olabilir. Bu açıdan bölgesel yağlanma önemsenmesi gereken bir sorundur. Henüz çok geç kalmadan bu soruna çare bulmak gerekir.

Bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak için öncelikle yaşam kalitemizi değiştirmekten işe başlayabilir. Sonrasında bölgesel yağlanmayı önlemek için spora ağırlık vermeli ve günlük olarak aksatmadan spor ve egzersiz yapmaya özen göstermeliyiz. Sebze, meyve gibi sağlıklı gıdalarla beslenmeye önem vermeli, sağlıksız yiyecek ve içeceklerden de uzak durmalıyız. Sigara ve alkolü kesinlikle hayatımıza sokmamalıyız. Üç beyaz tehlike olan un, şeker ve tuz üçlüsüne dikkat etmeliyiz.

Bölgesel Yağlanmadan Kurtulmak İçin Öneriler

Bölgesel yağlanma sorunundan kesin olarak kurtulmak için sizlere bazı tüyolar vermeye çalışacağız.

  • Doğru beslenin. Yanlış beslenme bölgesel yağlanmanın temel nedenlerinden birisidir. Gelişigüzel her şeyi yemek doğru değildir. Yemek yerken seçici olmalı ve porsiyonlarımızı mümkün olduğunca küçük tutmaya çalışmalıyız. Taze sebze ve meyve yemeli, suyu bolca tüketmeliyiz. Sık ve aralıklı yiyebiliriz. Geç saatlerde yatmaya yakın yemek yemeye son vermeliyiz.
  • Hayatınızda harekete yer verin. Sağlıksız yemeyi kesseniz bile fazla hareketsizlik yağlanmaya neden olabilir. Bu bakımdan hareketli yaşam biçimi için spora ağırlık vermeliyiz. Her gün düzenli olarak egzersiz hareketleri yapmaya devam etmeliyiz.
  • Vanquish uygulaması denilen ısı sitemiyle etkin bir şekilde bölgesel yağlanma sorunundan kesin olarak kurtulabilirsiniz. Bu konuda bilgilenmek için uzman bir doktora danışabilirsiniz.

Liposuction İle Bölgesel Yağlardan Kurtulun

Liposuction ile bölgesel yağlardan kurtulma mümkündür. Bu yöntem bir çeşit yağ hücresi parçalama işlemidir. Doktorunuzun belirlediği bölgelerden küçük kesilerle fazla yağlar, çekilir ya da eritilir. Operasyon süresi işlem özelliklerine ve bölge sayısına göre 45 dakika ile 4 saat arasında değişebilir.

  1. Operasyonda uygulama yapılacak bölgede küçük kesiler açılır. İşlem sonrasında bu iz kalmaz.
  2. İşlem sonrasında hastalara korse giydirilir ve bu şekilde sıvı birikmesinin önüne geçilir. Şişlik de önlenmiş olur.
Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...