Bıyık Ekimi

Birçok farklı nedenden dolayı dökülen bıyıklar artık sorun olmaktan çıkıyor. Bıyık ekimi teknikleri ile hastalar yeniden arzuladıkları yüz kimliklerine sahip olabiliyor. Bıyık bölgesinde yer alan kıllar cilt hastalıkları, kazalar, lazer tedavileri, hormonlarda görülen dengesizlikler ve yanıklar gibi nedenlerden dolayı dökülebiliyor. Bıyık bölgesindeki kılların bir kısmı veya tamamı kalıcı dökülmelere yol açabilir.

Erkeklerde daha çok kalıtımsal nedenlerden dolayı yüz bölgelerinde dökülmelere rastlanılır. Bıyık kıllarının sıklığı, dokusu ve kalitesi genler aracılığı ile belirginleşiyor. Ergenlik dönemi ile birlikte erkeklerde bıyık kıllarının kalitesi ortaya çıkmaya başlıyor. Eğer bıyık bölgesinde bir seyreklik görülüyor ve yaşın ilerlemesine rağmen bıyık sıklığı artmıyor ise kliniğimizde tamamen steril koşullar altında gerçekleştirdiğimiz bıyık ekimi operasyonlarından yararlanarak estetik görünümlere sahip olabilirsiniz.

Bıyık Çıkaran Yöntemler

Çok sayıda kozmetik ürünler sayesinde bıyıkların olduğundan fazla çıkacağına dair yapılan reklamlar aslında asılsız olarak değerlendirilir. Çünkü piyasada bıyık çıkmasını sağlayan herhangi bir ilaca rastlanılmaz. Var olan ilaçlar da yalnızca bıyık bölgesinde çıkmış olan kıl köklerini güçlendirmeye yönelik olarak formüle edilir.

Elbette her ilacın güvenilir olmadığı da önemle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aksi halde bıyık çıksın isterken var olan bıyıklarınızdan da olabilirsiniz. Bıyıklarınızın herhangi bir nedenden dolayı çıkmadığı ve sıklığının artmadığından şikayetçi iseniz steril ortamlarda uygun hastane koşullarında gerçekleştirdiğimiz bıyık ekimi tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Kimlere Bıyık Ekimi Yapılabilir

Hormonların bazal seviyeye yerleşmesi bıyık ve sakal ekimi için gerekli görülen biyolojik bir durumdur. Bazal seviyeye yerleşen hormonlar ise hastaların 20’li yaşlarına tekabül eder. Bıyık ve sakal erkeklerin yüz kimliğini oluşturmalarında önemle çıkmasını bekledikleri biyolojik bir olaydır.

Genler yolu ile nesilden nesle geçen bıyık ve sakal kıllarının kalitesi hastaların ergenlik yaşlarında kendini belli etmeye başlar. Bıyık ekimi henüz hiç bıyığı çıkmamış 20’li yaşlarındaki hastalara ya da tek tük bıyığı olan hastalara uygulanan yöntemdir. Dolayısıyla kimlere bıyık ekimi yapılabilir sorusunun cevabı olarak 20 yaşına gelmiş ve henüz bıyığı çıkmayan veya az miktarda çıkan seyrek kıllara sahip hastalara yapılabilir denilebilir.

Kişi kendini estetik açıdan mutsuz hissediyor ve yüz kimliğini oluşturmak istiyor ise bıyık ekimi merkezimizden en başarılı doktorların katıldığı operasyon ile beklediği sonuçlara ulaşılabilir.

Ekim Nasıl Yapılır

Bıyık ekimi öncesinde doktorlarımızın önemle üzerinde durduğu konuları şöyle sıralayabiliriz: bıyık planlaması ve ameliyat yöntemi. Doktorlarımız hastalarına ekim için gerekli test ve tetkikleri yaptırmaları gerektiğini ifade ederler. Bu tetkik ve testleri yaptırmayan hastalar operasyon sürecine dâhil edilmezler.

Tetkik ve testler sonucunda bıyık ekimi için uygun hastalar doktorlarımız ile birlikte bıyık ekimi yöntemini kararlaştırma aşamasında bulunurlar. Ekim için gerekli olan kök sayısı belirlenir. Hangi bölgeye ekim yapılacağı ve bu ekimin hangi teknikle yapılacağı üzerinde doktorlarımız hastalarla birlikte bir karara varırlar.

Ekimi yapılan bölgede bıyık kıllarının sıklığından çok ne kadar beslenecekleri göz önüne alınır. Gereğinden sık ekim yapılması doktorlarımız tarafından önerilmez. Doktorlarımız bıyık ekimi konusunda mantıklı ve tutarlı davranmaktadır. Hastalarımızın bu konu üzerine doktorlarımızın önerilerini dikkate alması önerilir.

Bıyık Ekimi Tekniği

Operasyon öncesinde hangi tekniğin kullanılacağı önemlidir. En az hasarla hatta ciltte hiçbir ize rastlanılmadan bıyık ekimi yöntemi üzerinde durulan FUE tekniği günümüzde de en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Hem saç ekimi hem de sakal, kaş ve bıyık ekiminde FUE tekniğinden yararlanmak hem hastalar tarafından hem de doktorlar tarafından önerilen bir operasyondur.

FUE tekniğinde ameliyat gerekmeden yalnızca özel uçlu mikro motorlar ile dikişsiz ve kesi olmadan ekim işlemi gerçekleştiriliyor. Greftlerin alınacağı bölge belirlendikten sonra bıyık bölgesinde yapılacak ekim ile orantılı olarak kaç greft gerektiği sonuca kavuşturuluyor ve steril ortamlarda hekimlerimizin dikkatli operasyonel işlemleri ile ekim gerçekleştiriliyor.

Bıyığının seyrekliğinden ve hiç bıyık çıkmamasından şikâyetçi olan erkekler operasyon için gerekli şartları taşıyor ve uygun donör bölgesini sağlıyor ise merkezimizde başarılı doktorlarımız tarafından operasyona alınıyor ve birkaç seans sonra operasyon işlemi tamamlanıyor.

Bıyık Ekim Merkezleri

Bıyık ekim merkezleri saç ekim merkezleri kadar yoğunluk göstermiyor. Genellikle saç ekim merkezlerine ilgi duyulması ekim merkezlerinin genel olarak saç ekimi üzerine yoğunlaşmalarını konu alıyor. Dolayısıyla hekimler saç ekimi üzerinde uzmanlık göstermeye başlıyorlar.

Fakat herhangi bir nedenden bıyık seyrekliği yaşıyor veya bıyıklarınızın çıkmamasından şikâyet ediyor iseniz merkezimizde başarılı bir şekilde alanında uzmanlaşmış bıyık ekimi yapan doktorlarımızdan en iyi hizmeti alabilirsiniz. Merkezimizde en steril ortamlarda ve alanında ne başarılı doktorlarımız tarafından ekim gerçekleştiriliyor.

Kıl kökü sayısına göre ameliyat fiyatlarını güncelliyor ve hastalarımız için uygun bir ödem planı oluşturmalarına yardımcı oluyoruz. Siz de kaliteli bir bıyık ekimi merkezi arıyor iseniz hemen bizimle iletişime geçerek kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi ?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...