Bıyık Ekimi

Birçok farklı nedenden dolayı dökülen bıyıklar artık sorun olmaktan çıkıyor. Bıyık ekimi teknikleri ile hastalar yeniden arzuladıkları yüz kimliklerine sahip olabiliyor. Bıyık bölgesinde yer alan kıllar cilt hastalıkları, kazalar, lazer tedavileri, hormonlarda görülen dengesizlikler ve yanıklar gibi nedenlerden dolayı dökülebiliyor. Bıyık bölgesindeki kılların bir kısmı veya tamamı kalıcı dökülmelere yol açabilir.

Erkeklerde daha çok kalıtımsal nedenlerden dolayı yüz bölgelerinde dökülmelere rastlanılır. Bıyık kıllarının sıklığı, dokusu ve kalitesi genler aracılığı ile belirginleşiyor. Ergenlik dönemi ile birlikte erkeklerde bıyık kıllarının kalitesi ortaya çıkmaya başlıyor. Eğer bıyık bölgesinde bir seyreklik görülüyor ve yaşın ilerlemesine rağmen bıyık sıklığı artmıyor ise kliniğimizde tamamen steril koşullar altında gerçekleştirdiğimiz bıyık ekimi operasyonlarından yararlanarak estetik görünümlere sahip olabilirsiniz.

Bıyık Çıkaran Yöntemler

Çok sayıda kozmetik ürünler sayesinde bıyıkların olduğundan fazla çıkacağına dair yapılan reklamlar aslında asılsız olarak değerlendirilir. Çünkü piyasada bıyık çıkmasını sağlayan herhangi bir ilaca rastlanılmaz. Var olan ilaçlar da yalnızca bıyık bölgesinde çıkmış olan kıl köklerini güçlendirmeye yönelik olarak formüle edilir.

Elbette her ilacın güvenilir olmadığı da önemle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aksi halde bıyık çıksın isterken var olan bıyıklarınızdan da olabilirsiniz. Bıyıklarınızın herhangi bir nedenden dolayı çıkmadığı ve sıklığının artmadığından şikayetçi iseniz steril ortamlarda uygun hastane koşullarında gerçekleştirdiğimiz bıyık ekimi tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Kimlere Bıyık Ekimi Yapılabilir

Hormonların bazal seviyeye yerleşmesi bıyık ve sakal ekimi için gerekli görülen biyolojik bir durumdur. Bazal seviyeye yerleşen hormonlar ise hastaların 20’li yaşlarına tekabül eder. Bıyık ve sakal erkeklerin yüz kimliğini oluşturmalarında önemle çıkmasını bekledikleri biyolojik bir olaydır.

Genler yolu ile nesilden nesle geçen bıyık ve sakal kıllarının kalitesi hastaların ergenlik yaşlarında kendini belli etmeye başlar. Bıyık ekimi henüz hiç bıyığı çıkmamış 20’li yaşlarındaki hastalara ya da tek tük bıyığı olan hastalara uygulanan yöntemdir. Dolayısıyla kimlere bıyık ekimi yapılabilir sorusunun cevabı olarak 20 yaşına gelmiş ve henüz bıyığı çıkmayan veya az miktarda çıkan seyrek kıllara sahip hastalara yapılabilir denilebilir.

Kişi kendini estetik açıdan mutsuz hissediyor ve yüz kimliğini oluşturmak istiyor ise bıyık ekimi merkezimizden en başarılı doktorların katıldığı operasyon ile beklediği sonuçlara ulaşılabilir.

Ekim Nasıl Yapılır

Bıyık ekimi öncesinde doktorlarımızın önemle üzerinde durduğu konuları şöyle sıralayabiliriz: bıyık planlaması ve ameliyat yöntemi. Doktorlarımız hastalarına ekim için gerekli test ve tetkikleri yaptırmaları gerektiğini ifade ederler. Bu tetkik ve testleri yaptırmayan hastalar operasyon sürecine dâhil edilmezler.

Tetkik ve testler sonucunda bıyık ekimi için uygun hastalar doktorlarımız ile birlikte bıyık ekimi yöntemini kararlaştırma aşamasında bulunurlar. Ekim için gerekli olan kök sayısı belirlenir. Hangi bölgeye ekim yapılacağı ve bu ekimin hangi teknikle yapılacağı üzerinde doktorlarımız hastalarla birlikte bir karara varırlar.

Ekimi yapılan bölgede bıyık kıllarının sıklığından çok ne kadar beslenecekleri göz önüne alınır. Gereğinden sık ekim yapılması doktorlarımız tarafından önerilmez. Doktorlarımız bıyık ekimi konusunda mantıklı ve tutarlı davranmaktadır. Hastalarımızın bu konu üzerine doktorlarımızın önerilerini dikkate alması önerilir.

Bıyık Ekimi Tekniği

Operasyon öncesinde hangi tekniğin kullanılacağı önemlidir. En az hasarla hatta ciltte hiçbir ize rastlanılmadan bıyık ekimi yöntemi üzerinde durulan FUE tekniği günümüzde de en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Hem saç ekimi hem de sakal, kaş ve bıyık ekiminde FUE tekniğinden yararlanmak hem hastalar tarafından hem de doktorlar tarafından önerilen bir operasyondur.

FUE tekniğinde ameliyat gerekmeden yalnızca özel uçlu mikro motorlar ile dikişsiz ve kesi olmadan ekim işlemi gerçekleştiriliyor. Greftlerin alınacağı bölge belirlendikten sonra bıyık bölgesinde yapılacak ekim ile orantılı olarak kaç greft gerektiği sonuca kavuşturuluyor ve steril ortamlarda hekimlerimizin dikkatli operasyonel işlemleri ile ekim gerçekleştiriliyor.

Bıyığının seyrekliğinden ve hiç bıyık çıkmamasından şikâyetçi olan erkekler operasyon için gerekli şartları taşıyor ve uygun donör bölgesini sağlıyor ise merkezimizde başarılı doktorlarımız tarafından operasyona alınıyor ve birkaç seans sonra operasyon işlemi tamamlanıyor.

Bıyık Ekim Merkezleri

Bıyık ekim merkezleri saç ekim merkezleri kadar yoğunluk göstermiyor. Genellikle saç ekim merkezlerine ilgi duyulması ekim merkezlerinin genel olarak saç ekimi üzerine yoğunlaşmalarını konu alıyor. Dolayısıyla hekimler saç ekimi üzerinde uzmanlık göstermeye başlıyorlar.

Fakat herhangi bir nedenden bıyık seyrekliği yaşıyor veya bıyıklarınızın çıkmamasından şikâyet ediyor iseniz merkezimizde başarılı bir şekilde alanında uzmanlaşmış bıyık ekimi yapan doktorlarımızdan en iyi hizmeti alabilirsiniz. Merkezimizde en steril ortamlarda ve alanında ne başarılı doktorlarımız tarafından ekim gerçekleştiriliyor.

Kıl kökü sayısına göre ameliyat fiyatlarını güncelliyor ve hastalarımız için uygun bir ödem planı oluşturmalarına yardımcı oluyoruz. Siz de kaliteli bir bıyık ekimi merkezi arıyor iseniz hemen bizimle iletişime geçerek kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)