Bacak İçi Germe Ameliyatı

Milano Klinik Bacak İçi Germe Estetiği ile,
Yeniden Boyutlandırın!

Ücretsiz Konsültasyon

Telefon

Bacak İçi Germe

Bacak derisi yaşın ilerlemesi dolayısıyla sarkmaya başlar. Ayrıca yer çekimi etkisi, derideki elastikiyet kaybı ve deri altındaki yağ dokusunun azalması nedeniyle bacak derisinde sarkmalar ortaya çıkar. Sık kilo alıp verme durumu da bacakların sarkmasına neden olan etkenlerdendir. Ancak bacak içi germe ameliyatı ile beraber tüm bu sorunlara çözüm bulunabildiği unutulmamalıdır.

Yaş faktörü nedeniyle sadece bacaklarda değil vücudun tüm bölgelerinde sarkmalar meydana gelir. Deri elastikiyetindeki kayıplar nedeniyle yağ tabakası azaldığı için sarkmış bir görünüm ortaya çıkar. Bu konuda estetik bir problemin yaşanmaması için bacak içi germe operasyonundan yararlanılabilir. Ayrıca bacaklar, sarkmanın meydana gelmesi için oldukça elverişli bir deri yapısına sahiptir.

bacak içi germe

Ücretsiz Konsültasyon

Telefon

Bacak İçi Germe Ameliyatı Nasıl Planlanır?

Bacak içi germe operasyonundan önce elbette ameliyat tekniğine karar verilir. Bu süreçte derinin sarkma oranı başta olmak üzere deri altındaki yağ dokusunun kalınlığı da kontrol edilir. Sık kilo alıp vermeye bağlı bir sorun yaşanmış ise genelde liposuction uygulanır. Bu işlemle beraber derideki bol olan kısım cerrahi tekniklerle alınır.

Derideki bolluk bazen kasık bölgesine kadar olabilir. Bu tür durumlarda kasıklardan bacaklara kadar torbalanma halinde kötü bir görünüm meydana gelir. Bu durumlara karşı bacak içi germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanır ve operasyon tamamlanır.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat süresi hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Genelde 2 ile 4 saat arasında tamamlanabilen bir ameliyattır. İşlemden sonraki ilk 1-2 gün klinikte istirahat gerekebilir. Ayrıca ameliyattan sonraki gün gerekli tetkikler cerrah tarafından yeniden yapılır. Hastanın özel bir korse kullanmasıyla beraber bu süreç 1 ayı bulabilir. Yine ilk günlerde oturma ve yatma pozisyonlarına dikkat edilmelidir. Varis çorabı da bacak içi germe ameliyatı sonrasındaki ilk hafta kullanılmak zorundadır. Dikişler ise kendiliğinden eridiği için herhangi bir pansumana ve dikiş alımına gerek duyulmaz.

100'den Fazla Bacak İçi Germe Estetiği İncelemesi

Daha önce Milano Clinic ile bacak içi germe estetiği olmuş sevgili misafirlerimizin yorumlarına bir göz atın.

Naruto Super Z
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Bacak İçi Germe Ameliyatından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyata hazırlık aşamasında 10 gün öncesinden itibaren kan sulandırıcı ilaçların kullanımını bırakmak gerekir. Aynı durum bitkisel destek ürünleri ve ilaçlar için de geçerlidir. Protein tozları, aspirin, balık yağı tabletleri ve vitaminler bu gruba dâhildir.

Spor yapanlar genelde enerji içecekleri tüketir. Ancak bacak içi germe ameliyatı öncesinde yeşil çay ve enerji içeceklerinin tüketilmemesi gerekir. Söz konusu ilaçlar, operasyondan sonraki 10 gün içinde de kullanılmamalıdır.

Estetik ameliyatı öncesinde sigara tüketimi de sona erdirilmelidir. Çünkü sigara tüketimi ameliyattan sonraki izlerin iyileşme sürecini geciktirmektedir. Ayrıca işlem sırasında kalıcı izlere de neden olmaktadır. Bu yüzden estetik operasyonundan 15 gün kadar önce sigara tüketimi sona erdirilmelidir.

Son olarak diyabet ya da yüksek tansiyon hastalığı olanların bacak germe operasyonundan önce tansiyon ve kan şekerlerinin standart seviyeye getirilmesi gerekmektedir. Zaten plastik cerrahınız da bu konudaki tüm bilgileri sizlerle paylaşacaktır.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak içi germe ameliyatından önce hastalara lokal anestezi uygulanır. Fakat bazı hastalarda bel aşağısının uyuşturulması yeterli olabilir. Yine işlemden önce liposuction uygulamasının yapılıp yapılmamasına da karar verilir. İşlemle beraber 3 mm çapında kesiler atılarak iç bacak bölgesinde biriken yağ tabakasına başarılı bir şekilde ulaşılır. Daha sonra yağ tabakası alınarak bölgede incelme sağlanır.

Bacak içi germe estetiği ile derinin çıkarılmasından sonra kesi yapılan bölgeye dikiş atılır. Derisi bol olan hastalarda bazen kasık bölgesiyle sınırlı bir ameliyat gerçekleştirilebilir. Sadece kasıktan yağ alınması halinde kasık bölgesine kesi atılır. Daha sonra yine dikiş uygulamalarına geçilerek işlem tamamlanmış olur.

Kol Gerdirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol germe ameliyatı sonrasında kolların bir süre yüksekte tutulması son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ödem ve kanamaların etkisini ortadan kaldırmak için bandaj uygulaması yapılır. Uygulanan bandajlar ortalama 2 gün sonra çıkarılır.

Kol gerdirme ameliyatı sonrasında hasta 1 ya da 2 gün rahatsızlık yaşayabilir. Ancak bu da oldukça kısa bir süre sonra ortadan kaybolur. Hasta gündelik yaşamına kısa sürede tekrar kavuşabilir.

Bacak İçi Germe Estetiği Hakkında Sorularınız mı var?

Bacak İçi Germe Estetiği Ameliyatı ile ilgili tüm sorularınızı Tıp Uzmanlarımız yanıtlayacaktır.

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Milano Klinik

Tıbbi Danışman

Bacak İçi Dışında Hangi Bölümler Sarkabilir?

Bacak derisindeki sarkma durumu genelde uyluk derisinde ortaya çıkar. Özellikle de yaşlanma belirtisi olarak kabul edilen bu süreçte iç – üst bacak kısmındaki ince yerlerde de sarkmalar oluşabilir. Kilo verme süreci hızlı olan hastalarda ise bacağın tamamında sarkma meydana gelir.

Sarkmalar aslında sırt ve kalça derisinde toplanır. Bu tür durumlarda karın germe ameliyatına da başvurulabileceği unutulmamalıdır. Bu işlemde aynı teknikler kullanılarak kalça dokusunda da belirginlik sağlanabilir.

Bacak İçi Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Genelde anesteziye bağlı olan bazı riskler bacak içi germe ameliyatı sonrasında oluşabilir. Ameliyattan sonra görülen diğer bir durum operasyon izleridir. Operasyon izlerinden şikâyet eden hastaların bu duruma alışmasında yarar var. Çünkü izlerin artmaması için cerrahın tavsiyelerine uyum sağlanmalıdır. Zaten kesi izleri yaklaşık 1 ay sonra belirginliğini yitirmeye başlayacaktır. Fakat bu süreçte uyluk hareketlerinde ciddi bir kısıtlanmaya gidilmesinde yarar var.

Her estetik operasyonda olduğu gibi bacak içi germe işleminde de enfeksiyon riski vardır. Ameliyatın ardından reçete edilecek olan antibiyotikler ile bu durumun önüne geçilebilir. Elbette bölgenin temiz tutulması da enfeksiyon oluşumunu engelleyecektir.

Bacak İçi Germe ile Beraber Yapılabilecek Ameliyatlar

Bacak içi sarkması nedeniyle cerrahlara başvuran hastalar ayrıca karın sarkması sorunuyla da karşılaşmaktadır. Bunun nedeni, bacak içinde sarkmaya neden olan faktörlerin karın bölgesini de etkilemesinden kaynaklıdır. Bunun neticesinde tek bir ameliyat ile hem bacak içi germe ameliyatı hem de karın germe ameliyatı yapılabilir. Hastanın kararına göre uygulamalara geçilerek yine tek bir iyileşme süreciyle her iki uygulamadan da yararlanılabilir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Bu işlem iç bacak bölgesinde sorun yaşayan her yetişkin için uygundur. Ayrıca bacak içi germe ameliyatı 18 yaşının altındakilere uygulanamaz. Bu nedenle erkek ya da kadın hastaların tercih edebileceği bacak içi germe operasyonları, sarkıklık durumundan şikâyetçi olan ve estetik görünümüne önem veren hastalara tavsiye edilir. Hastalar, sarkmadan dolayı istediği kıyafeti giyememesinden ötürü de bacak germe operasyonu talep edebilir.

Söz konusu sorunlardan dolayı bacak içi germe ameliyatıyla beraber olumlu sonuçlar alınır. Tekrar yaşanabilecek sarkmaların önüne geçebilmek için operasyondan sonra kilo kontrolü sağlanmalıdır. Gerekirse diyete başlanmalı ve kilo alımı engellenmelidir. Özellikle de anne adaylarının doğumdan sonra bu operasyona başvurması önerilir. Çünkü doğumdan sonra kilo kontrolüne ancak bu şekilde dikkat edilebilir.

Bacak İçi Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çok hafif şekilde morarmalar görülebilir. Ancak bu görünüm kısa sürede ortadan kaybolacaktır.
Bacak germe işleminden sonra his kaybı olmamaktadır.
Bu estetik operasyonun sonuçları kalıcıdır. Ancak sürekli kilo alıp verme durumunda sarkmalar ortaya çıkabilir.
Çok az bir şekilde şişlik görülebilir.
Bu işlemin herhangi bir yan etkisi yoktur.
Oluşmaz. Bu işlem bacak şeklini koruyacak şekilde uygulanır.
Ameliyatın ardından tampon kullanılmaktadır.
Sadece doktorun tavsiye ettiği ağrı kesici ve antibiyotikler kullanılabilir.
Genelde 1 gün klinikte istirahat şarttır. Bu istirahat iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlar. Bazı durumlarda ise 2 günlük klinik istirahat verilebilir.

2 Responses

  1. kilo verdikten sonra bacak derim iyice sarktı bacak içi germe ameliyatı çare dediler milano kliniğe geldim doktor bey baktı inceleedi sonra ameliyat etti şimdi daha gergin ve güzel bacaklarım var

    1. Merhabalar Rukiye Hanım, bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Mutlu ve Sağlıklı Günler dileriz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir