Asimetrik Göğüsler Artık Problem Olmaktan Çıkıyor !

Asimetrik göğüs problemi, son dönemlerde kadınların karşılaştığı önemli sorunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Göğüslerin birbirine olan orantısızlıkları doğal olarak estetik açıdan da kadınlarda büyük bir soruna yol açabiliyor.

İstedikleri kıyafetleri ve dekolteli elbiseleri giyememe gibi çeşitli sorunlarla da karşılaşabiliyorlar. Fiziksel olarak sağlığa herhangi bir zararı olmasa da, asimetrik göğüsler kadınların sosyal psikolojilerini olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Asimetrik görünümdeki göğüslerinin belli olmaması için bol elbiseler giyebiliyorlar; hatta bu problem dolayısıyla sosyal yaşamlarından da geride kalabiliyorlar. Arkadaş ortamlarına katılamamak, etkinlere gidememek, çeşitli mekânlarda bulunamamak en büyük problemlerinden biri haline geliyor.

Asimetrik göğüs problemi sadece kadınlarda değil, nadiren de olsa erkeklerde de görülen bir durumdur. Özellikle fit vücuda sahip erkeklerin göğüsleri birbirine orantısız bir şekilde olabiliyor.

Erkeklerde daha çok jinekomasti olarak görülen ve göğüslerin büyümesiyle sonuçlanan bu sorun, çeşitli estetik operasyonlar ile ortadan kaldırılabiliyor. Kadınların göğüslerindeki orantısızlık ve birinin ötekinden daha büyük ya da küçük olması da meme büyütme estetikleri ile çözülebilen bir sorundur.

Asimetrik Göğüs Problemi Neden Kaynaklanır?

Kadınlarda veya erkeklerde görülebilen asimetrik göğüs problemlerinin birçok faktörü bulunabilir. Asimetrik göğüslere sahipseniz öncelikle doktora muayene olmanız gerekir. Doktorların yapacağı muayeneler sonucunda göğüslerin neden asimetrik olduğunu daha sağlıklı bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün olabilir. Bir göğsün diğerinden büyük olmasının nedenleri arasında hem fizyolojik hem de psikolojik sorunlar yer alır.

Vücudun çeşitli rahatsızlıklar geçirmesi ve genetik olarak, yani kalıtsal hastalıklar da göğüslerin diğerine oranla büyük veya küçük olmasına neden olabilir. Özellikle kadınlarda hamilelik sonrasında kilo alma ve çocuk emzirme süreçlerinde de bu sorunla karşılaşılabilmesi muhtemeldir.

İnsanların yaşadıkları psikolojik sorunlar, travmalar ve depresyon gibi ruhsal problemler de vücutlarında çeşitli fiziksel reaksiyonların oluşmasına neden olabilir. Vücutta yaşanan bu reaksiyonların sonucu göğüslere de yansıyabilir ve birinin ötekinden daha büyük ya da küçük olması gibi bir sorun oluşturabilir. Bu da doğal olarak insanların sosyal psikolojilerini ciddi derecede etkileyebiliyor.

Kanser Belirtisi Olabilir!

Sebebi ne olursa olsun, asimetrik göğüsler bazen kanser belirtisi olabiliyor. Bu nedenle asimetrik göğsü olanların öncelikle detaylı bir muayeneden geçmeleri gerekir. Muayeneler sonucu asimetrik göğüs probleminin nedenleri tespit edilir ve durum hastalara açıklanır.

Bir göğsün diğerinden büyük olmasının sebepleri arasında fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklar olsa da, bazı hastalarda bu durum kanserle ilgili olabilir. Dolayısıyla hastaların öncelikle muayene olmaları ve sonrasında, yaşanan bu estetik kaygıyı tedavi ettirmeleri gerekir.

Sadece göğüs orantısızlıklarında değil, en küçük rahatsızlıklarda bile muayene olunmalı ve düzenli zaman dilimi aralıklarında hastaların genel muayeneden geçmesi sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle estetik kaygılardan önce, oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçmek her zaman en doğrusudur. Estetik kaygıları gidermenin çözümü her zaman daha kolay olmuştur.

Estetik Operasyonlar ile Kaygılarınızı Giderin

Bir göğsün diğerinden büyük ya da küçük olması insanlarda estetik kaygılar ve sorunlar oluştursa da, bu sorunun üstesinden gelmek artık çok kolay. Günümüz sağlık teknolojisi eskiye oranla giderek gelişmiş ve en yeni tedavi imkânlarını hastalara sunar hale gelmiştir.

Milano Klinik de en yeni sağlık teknolojilerini ve imkânlarını kullanarak hastaların bütün konulardaki estetik kaygılarını gidermektedir. Alanında uzman ve deneyimli doktorlarımızın yapacağı estetik operasyonlar ile bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça kolaydır.

Meme Büyütme Estetiği ile Asimetrik Göğüs Probleminden Kurtulabilirsiniz

Asimetrik göğüs problemi, doktorlarımızın yapacağı göğüs büyütme estetikleri sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor. Protez ile göğüs büyütme ya da yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme estetiklerinden birini tercih ederek asimetrik göğüs problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Hangi göğüs büyütme estetiğinin tercih edileceğine doktorlarınız ile birlikte karar vermeniz daha sağlıklı olur. Size en uygun olan göğüs büyütme estetiği konusunda doktorlar tecrübeli ve deneyimleri doğrultusunda size yardımcı olacaklardır.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)